Kad tikos ar Latvijas radio kādreiz populārā sieviešu vokālā ansambļa meitenēm, lai aprunātos par viņu repertuāru un jautātu – kuras dziesmas visvairāk palikušas atmiņā, piemēram, Brigita Linde kā sev ļoti tīkamu skaņdarbu minēja šo – 1979. gadā ieskaņoto dziesmu Sens tango ar jauku videoklipu, kur dāmas redzamas ļoti glītos tērpos. Bet tas jau radio meitenēm bija ļoti raksturīgi, tērpi gan lielākoties bija jāgudro pašām. Taču šim skaņdarbam ir vēl kāda odziņa – Aļņa Zaķa spēlēts vijoles solo, un meistara vijolnieka stilu var atpazīt jau no pirmajām taktīm.

Labsirdīgs, smaidīgs – tāds Alnis Zaķis palicis kolēģu atmiņā, kaut reizēm Latvijas radio un TV estrādes orķestra diriģents šķīlis zibeņus par nepareizām notīm un „lētām” dziesmām, kas nestas uz mūzikas komisiju ierakstiem. Interesanti, ka Zaķis, orķestri vadot, nekad nav lietojis diriģenta zizli, uzskatīja, ka ar roku visu pietiekami precīzi var parādīt. Šīs pašas rokas pēdējos 20 dzīves gadus ķērās pie īstiem vīra darbiem – raka, skaldīja, ēvelēja, lielā rūpībā guldīja jauno kociņu saknes zemē, neatsakoties no vijoļspēles, ar kuru Alnis sāka nodarboties jau piecu gadu vecumā.

Mācībām pie privātskolotāja sekoja studijas konservatorijā, aizraušanās ar deju mūziku. Kaut gan Alnis Zaķis sevi nesauca par milzīgu džeza entuziastu, viņš gan ļoti saprata šī žanra likumsakarības, taču paša sirds vairāk vilka pie liriskām melodijām. Arī strādājot Rīgas estrādes orķestrī, vijolnieka „kroņa numurs” bija un palika fantāzijas par čigānu romanci Melnās acis, kur varēja kārtīgi izspēlēties. Ar slaveno Rīgas Estrādes Orķestri Alnim Zaķim nācās pabūt visos plašās Padomju Savienības nostūros, mūziķis apguva arī klarnetes un saksofona spēli, lai varētu aizstāt trūkstošos mūziķus.

Kad 1968. gadā traģiski agri mira radio orķestra vadītājs Ringolds Ore, Aļņa Zaķa kandidatūra bija vienīgā, kas apmierināja radiokomitejas vadības augstās prasības galvenajam diriģentam. Viņš no REO aizgāja, un ēka Doma laukumā kļuva par izcilā mūziķa darbavietu līdz pat 1991. gadam, kad viņš devās pensijā, un radiodarbā pieredzētais būtu biezas grāmatas vērts. Par to liecina simtiem aranžējumu, vairāk nekā 100 skaņdarbu, solonumuru kā šajā dziesmā Sens tango, kuru aranžējis Alnis Zaķis – dzirdēsiet viņa vijoli un Ivara Vīgnera spēlētās klavieres šajā 1979. gadā iemūžinātajā skaņdarbā Latvijas radio sieviešu vokālā ansambļa un orķestra sniegumā.