Mans stāsts par marta jubilāru dzejnieku Imantu Lasmani nebūs garš, jo arī viņa dzīve bija ļoti īsa – tikai 40 gadi, kuru laikā rakstīti un sastādīti dzejoļu krājumi, radīti atdzejojumi no krievu un baltkrievu valodas.

1937. gada 14. martā strādnieku ģimenē Rīgā dzimušo Imantu Lasmani viņa laikabiedri dēvēja par Dieva dotu dzejnieku. Zēns dzīvoja Artilērijas ielā, viņa vectēvs tika sēdējis ormaņa ratos, tēvs pie mašīnas stūres un Lasmanim ļoti patika Aleksandra Čaka dzejoļi par Rīgas nomalēm. Taču Lasmaņa paša dzejoļos ievijies daudz dabas tēlu, te spilgts piemērs skaistais dzejolis par ziedoņa vakaru, kas muzikālo iemiesojumu guva populārajā dziesmā Lakstīgalu nakts.

Apmēram 50 dziesmās mūžīgu dzīvošanu sev atradušas Imanta Lasmaņa dzejas rindas. To autors bijis laipns un smaidīgs cilvēks, daudz dzejoļu rakstījis par mīlestību, tāpat ar lielu entuziasmu pievērsies bērnu dzejai, kas regulāri tika publicēta laikrakstā Pionieris – Lasmanis bija bērnu dzejas redaktors grāmatu izdevniecībā Liesma. Daudz rakstīts par jūru, kas gan bija tikai fons, līdzeklis, ar kuru izteikt cilvēka jūtu viļņojumu.

Ar Lasmaņa dzeju tapusi Miervalža Celmiņa populārā dziesma Pa reizītei vien un Eduarda Rozenštrauha Drauga vārdi un Pa kuru laiku nosirmoja jūra, kā arī Zigmara Liepiņa skaistais valsis Pusnakts stundā. Ērika Ķiģeļa Sniega velns un Imanta Pauras Piedod, labā. Tātad par spīti īsajam mūžam Imanta Lasmaņa dzejnieka devums mūsu populārajā mūzikā bijis ļoti nozīmīgs. Lasmaņa bērnu dzeju ansambli Dzeguzīte radītajā ciklā Saules raibumiņi iemūžinājis Raimonds Pauls. Ar Lasmaņa vārdiem dziesmas sacerējuši arī Pauls Dambis, Oļģerts Grāvītis, Arvīds Žilinskis, Jānis Ozoliņš un citi. Bet šovakar Imanta Lasmaņa 80. jubilejai par godu lai skan pavisam īss skaņdarbs, Gunāra Barisona, komponista Pētera Barisona dēla komponētā Pētergaiļa dziesma – to atskaņos Vitolda Rijnieka vadītais vīru vokālais ansamblis Kanons instrumentālā ansambļa pavadībā. Ieskaņojums tapis 1977. gadā, kura 12. janvārī pēc smagas slimības noslēdzās dzejnieka Imanta Lasmaņa mūža gājums.