Maija siltās dienas vaļā raisīja visus iespējamos ziedus no tulpēm un narcisēm līdz ceriņiem, par ievām, ābelēm un ķiršiem nemaz nerunājot. Nav tālu līdz maijpuķīšu plaukumam un to tuvināsim ar kādu Uģa Pētersona sacerējumu.

Varbūt tikai man šķiet, vēl nesen seši jauni puiši – Bruno Ostrovskis, Romualds Ostrovskis, Viktors Macko, Alberts Vilcāns, Uģis Pētersons un Ingus Feldmanis – jeb kapela Ornaments baudīja slavu un popularitāti visā Latvijā. Dziesma „Puiši, puiši, kas tie puiši”, piedalīšanās filmā „Īsa pamācība mīlēšanā” Ogrē mājojošo kapelu uznesa publikas mīlestības virsotnē. Viņu repertuāru veidoja pirmās Latvijas brīvvalsts dziesmas, un tad nemaz nenojautām, ka vairāki no viņiem komponē arī paši.  Piemēram, Ingus Feldmanis, kas kļuvis par visai ražīgu komponistu, tāpat Uģis Pētersons, kas savas pirmās dziesmas ierakstiem radio piegādāja jau pagājušā gadsimta 80. gadu vidū.

Pērn komponists, vijolnieks, pianists un dziedātājs, Babītes novada iedzīvotājs 30 garu garumā, Uģis Pētersons nosvinēja 60. jubileju. Viņš sacerējis mūzika bērniem un filmām, tautas dziesmu apdares, oriģināldziesmas, un vienu no pirmajām, dziesmu „Maijpulkstenītis” 1986. gada ieskaņojumā dzirdēsiet Aijas Kukules priekšnesumā ar Friča Bārdas dzeju un Eināra Rubīna ģitāras solo.