14. maijā svinēsim Mātes dienu, un ar izbrīnu ievēroju, ka kādu mātēm veltīta, samērā zināma kompozīcija ne reizi nav skanējusi programmā Zelta Graudi. To dziedās Aija Kukule, mūsu brīnišķīgā dziedātāja un aizrautīgā kordiriģente un pedagoģe, kura savulaik kā īsta mamma sadziedājās ar bērnu vokālo ansambli Dzeguzīte, un klausītāji mēļoja, ka grupā dzied arī pašas Aijas meita.

Par skatuves meitu Kukulei kļuva arī Līga Kreicberga, kad tika atskaņota Raimonda Paula slavenā dziesma Dāvāja Māriņa (meitiņai mūžiņu). Bet nu par aktrisi kļuvusi Aijas īstā meita Ance Kukule, kas pasaulē nākusi 1991. gadā un pirms diviem gadiem absolvēja Latvijas kultūras akadēmijas aktieru kursu.

Palūkojoties pagātnē, dziedāšanas gēns piemita visai Atašienes Kukuļu dzimtai, no kuras cēlusies Aija. Liels dziedātājs bija viņas tēvs. Ja viņam savulaik būtu iespēja mācīties, iespējams, mūsu opermūzikas vēsturē būtu ierakstīts arī šī varenā baritonbasa vārds. Gan tēvs, gan Aijas mamma dziedāja baznīcas korī, laba balss bija Aijas vecākajai māsai Veltai, un Kukuļu ģimenē bieži skanējušas lustīgās un sentimentālās latgaliešu tautasdziesmas.

Kukuļu ģimenes galva bija stacijas priekšnieks, bet mamma, savulaik mācījusies Rēzeknes skolotāju institūtā, strādāja bērnudārzā. No viņas tad arī mantots Aijas pedagoģiskais gēns, - no skolas laikiem aizrāvusies ar sportu, 15 gadu vecumā Aija tomēr nolēma, ka kļūs par dziedāšanas skolotāju un savu nodomu arī, kā zināms, ir piepildījusi. Bērnībā viņai secen nepagāja visi lauku bērnam obligātie pienākumi no siena pļavas līdz ravēšanai, un lielākās gudrības, ko vecāki savām meitām iemācījuši bija – strādāt un dziedāt!

Aijas dzīvē sekoja Rēzeknes mūzikas vidusskola un Latvijas Valsts konservatorija, Filharmonijas ansamblis Modo un solistes darbs Latvijas radio, ansamblis Inversija un Lielā mūzikas balva, pašas dibinātā vokālā studija Omnes ar lielisku kori, kas plūc laurus starptautiskos konkursos. Tagad daudzi bērni saka paldies Aijai Kukulei, kas viņiem ir kā otrā mamma, bet savulaik Aija Raimonda Paula dziesmā dziedāja " neļaujiet nosirmot mātēm...". Tie bija dzejnieka Leona Brieža vārdi, kurus šovakar dzirdēsiet šajā 1985. gada ierakstā Neļaujiet nosirmot mātēm Aijas Kukules un Latvijas radio estrādes orķestra priekšnesumā.