14. maijā 55. jubileju sagaidījusi dziedošā aktrise Raimonda Vazdika, kas latviešu popmūzikā atstājusi redzamas pēdas gan kā dziedātāja, gan mūzikas un tekstu autore. Tekstu jomā, iespējams, viņas lielākais darbs bija Valta Pūces komponētais mūzikls Visādas drazas, kuru ar labiem panākumiem iestudēja Pūces vadītais kameransamblis Marana, un šis mūzikls tika izdots pat skaņuplatē.

Dažam varbūt nezināms palicis fakts, ka Raimonda ir žurnālistes Elitas Veidemanes māsa, vismaz tikpat un vēl vairāk dziedoša. Abas pa dzīvi uz priekšu dzen latgaliešu asinis, kas mantotas no mammas Marijas un tēva Viktora Lisovskiem.

Raimonda Vazdika ir dzimusi un uzaugusi Jūrmalā, izglītojusies Majoru pamatskolā un Jūrmalas mūzikas skolā, vēlāk Rīgas 3. vidusskolā un Rīgas kultūras darbinieku tehnikumā. 1986. gadā Raimonda absolvējusi Latvijas valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti – droši vien studiju gados notika iepazīšanās ar pazīstamās aktieru dinastijas talantīgo atvasi Oskaru Vazdiku, kura dzīve gan noslēdzās traģiski agri. No laulības Raimondai palika uzvārds un dēls Reinis.

Sākotnēji aktrise lielākoties darbojās skatuves mākslā - Neatkarīgajā teātrī Kabata, Jaunajā Rīgas teātrī, Mākslas darbinieku namā u.c. Viņa veidojusi horeogrāfijas dažādos Latvijas profesionālajos teātros, strādājusi par kustību pedagogu, par žurnālisti, pasākumu un TV raidījumu veidotāju. Pēdējos gados Raimonda Vazdika lielākoties sastopama teātrī klubā Austrumu robeža, kur piedalās dažādās muzikālās izrādes. Lielu popularitāti ieguva viņas veidotais Marlēnas Dītrihas šovs ar šīs slavenības repertuāru, aktrise tēlojusi arī Mirdzu Ķempi Nacionālā teātra izrādē.

Kopš 90. gadu vidus uzplaucis Raimonda Vazdikas dziedošās aktrises talants, viņa muzicējusi dažādos sastāvos, vienubrīd pat ansamblī Dāmu Pops, aizstājot Maiju Lūsēnu. Raimonda nereti uzstājas arī kā trio kopā ar Ilzi Grunti un Ievu Akurateri, bijuši pat koncertceļojumi uz Franciju. Bet 80. gadu nogalē bijusi sadarbība ar Hardiju Lediņu un grupu NSRD.

Vienlaikus attīstījies pašas Raimondas mūzikas radītājas talants, kopš 90. gadu beigām tapušās dziesmas izdotas divos Raimondas Vazdikas soloalbumos Labākās dienas (2001) un Neatskaties (2006). Klajā nākusi arī aktrises dzeju grāmata Rētas. zelts. Taču nākamajā ieskaņojumā iepazīsiet jubilāri Raimondu Vazdiku vien kā interpreti, nevis autori, jo skanēs Jura Kulakova kompozīcija Es dziedāju re minorā pašas Raimonda sacerētiem vārdiem no lugas Livonijas sapņi, kas Jaunajā Rīgas teātrī tika uzvesta 1997. gadā.