Kā jums patika diskomode? Es, piemēram, 70. gadu beigas atceros kā muzikāli krāšņu, dejisku laiku, kad pasaule jūsmoja par grupu Bee Gees un filmu Sestdienas nakts drudzis, priecājās par Abbu un Boney M, grupām, kas bija ļoti populāras arī Latvijā, tiesa, diskotēkās tolaik pie mums pat neielaida meitenes biksēs un par mirdzoša atlasa kostīmiem pat nesapņojām.

Viens no pirmrindniekiem disko stila ieviešanā Latvijā bija liels visa jaunā cienītājs, tehnoloģiju burvis, komponists, skaņu režisors, pianists un aranžētājs Ivars Vīgners, kas 70. gadu beigās strādāja Latvijas radio un bija mūsu radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestra 2. diriģents. Būdams darbaholiķis, Vīgners ne tikai ražīgi darbojās kā mūzikas autors, bet augas dienas pavadīja ierakstu studijā, kur izmēģināja jaunus tembrus, jaunus vokālos salikumus, veidoja modernus aranžējumus ne tikai latviešu dziesmām, bet tvēra jaunās skaņas, kas plūda no ārzemēm.

Poļu estrāde 70. gados bija ļoti interesanta, savdabīga, progresīva, un vairākas no Polijas atceļojušas dziesmas tika dziedātas un ieskaņotas latviski. Aizsācēja šai ziņā bija Lolita Vambute, kuras poliskā izcelsme pavēra vārtus ceļojumiem uz Varšavu. No turienes tika atvestas skaņuplates, poļu estrādi dziedāja arī Andrejs Lihtenbergs, droši vien, arī jūs atceraties grupu Sarkanās ģitāras un Severīnu Krajevski, populāra bija Anna Germana, bet nu atgādinājums par citu Annu – Jantaru, par kuru mēdza sacīt, ka viņai ir ļoti paveicies, jo mājās viņai ir savs komponists vīra Jaroslava Kukuļska personā. Tiktāl paveicies patiešām bija Jantara bija ārkārtīgi populāra Polijā, arī Padomju Savienībā, diemžēl viņa 1980. gadā gāja bojā aviokatastrofā tikai 30 gadu vecumā!

Bet nu atgriežamies pie disko un Ivara Vīgnera, kurš lirisko dziesmu Uztici smaidu man, ko Anna Jantara dziedāja kā lirisku romanci, pārvērta mirdzošā disko grāvējā, to uzticot nodziedāt Mārai Krievkalnei 1979. gadā ar Gunāra Krieviņa latviskajiem vārdiem.