Ja nu mūsu džeza vecmeistars, sitaminstrumentu mūziķis un pianists, komponists, aranžētājs un ansambļu vadītājs Zigurds Rezevskis par kaut ko skumst, tad vien par to, ka Rīgas restorānu vadītāji taupa uz dzīvo muzicēšanu un neaicina pianistus vakaros izklaidēt viesus ar patīkamām klavierimprovizācijām. Savulaik Rezevskis vairākus gadus pārī ar Uldi Stabulnieku spēlēja vakaros klavieres Fabrikas restorānā, spēlēts arī citur. Tas nekas, ka 13. jūnijā svinama 80. jubileja – pirksti mūziķim klausa, vienalga, vai tajos bungu kociņi, vai zem tiem melnbaltie taustiņi un itin bieži Zigurds piesēžas pie klavierēm vismaz paša mājās. Kas attiecas uz koncertu publikas klātienē, tad pēdējais notika VEF kultūras pils atklāšanas svētkos, kad Rezevskis muzicēja sava diksilenda „Retro” sastāvā.

Rezevskim piemīt daudz talantu – jau pieminēju to, ka viņš vienlīdz labi pārvalda kā sitaminstrumentus, tā klavieres, taču dziedājis solo gan viņš nav, ja nu vienu reizi jaunībā, Skolotāju nama orķestrī.

Liktenīgi, ka Zigurdam nebija radu, kur vasarās aizbraukt uz laukiem, līdz ar to, mācoties dārziņskolā, vēlāk konservatorijā, viss brīvais laiks tika pavadīts muzicējot. Vasarās spēlēts arī Dzintaru restorānā Lido kopā ar leģendāro Bruno Oju un džeza dziedātāju Mirdzu Cīruli. Vēl dārziņskolas laikā jauneklis piepelnījās ar akordeona spēli pionieru nometnēs, un ar Raimondu Paulu viņš saspēlējies jau restorānā Korso.

Turpinājums jums labi zināms – jau vairākkārt pirmdienās esmu stāstījusi par Rezevska sasniegumiem džeza un estrādes mūzikā, kompozīcijas laukā un aranžēšanā, viņš bijis ritma balsts kā simfoniskajā, tā Latvijas radio estrādes un vieglās mūzikas orķestrī, un uz marimbas varēja nospēlēt pat Rimska-Korsakova slaveno „Kamenes lidojumu”, kas ir meistarības pārbaude vai ikviena instrumenta virtuozam.

Kaut gan Zigurda Rezevska estrādes dziesmas ir skaistas, izjustas un meistarīgi aranžētas, Mikrofona aptaujās tās neieguva augstas vietas, jo laikā, kad tās radās, tas ir 70. gadu vidū, aptauja nenotika, un šī ārēji atturīgā, inteliģentā mūziķa mērķis nekad nav bijusi popularitāte par katru cenu. Kas zina, varbūt festivālam Jūras pērle Rezevskis sacerējis šo jūras tēmai veltīto skaņdarbu, un 1984. gadā tapušo dziesmu „Nāc pie jūras” ar Ziedoņa Purva dzeju jums šovakar, sveicot tās autoru 80. jubilejā, atskaņos Viktors Lapčenoks.