Šonedēļ Latvijas jau tā bagātīgajam festivālu klāstam Bauska pievienojusi vēl vienu savējo. Jau kuro gadu Bauskas pilsdrupu estrāde pulcē kantrī mūzikas cienītājus, bet šoreiz 5. un 6. augustā tur pirmoreiz notiek mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei – Bauska TasTe. Tajā uz divām skatuvēm uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki kā Skyforger, Intars Busulis un Abonementa orķestris, Fēlikss Ķiģelis, Normunds Rutulis, Pērkons, Jumprava, Dakota un citi.

Ja jums būtu jānosauc populāri Bauskas puses mūziķi, kādam varbūt prātā ienāktu Ivars Žindulis vai Inguna Zuika, citam varbūt komponists Mārcis Kalniņš, bet vairums noteikti iedomātos par ansambli Dālderi, kādreizējo Bauskas simbolu.

Bauskā vispirms 1976. gadā tapa ballīšu grupa, kurā muzicēja ģitārists Edvīns Zariņš, bundzinieks Elmārs Jirgensons un basists Valdis Ozols, dziedāja gan Edvīns, gan Valdis. Edvīns bija rīdzinieks, Elmārs no Valdemārpils, bet Valdis ar ģitāru pār plecu uz Bausku atnāca no Valmieras tūlīt pēc dienesta. Viņi pamazām iekrāja pašu rakstītas dziesmas un tad pārcēlās uz Bauskas kultūras nama ansambli, bet pēc kāda laika minētajiem mūziķiem ar vadību radās konflikts, un trijotne no kultūras nama aizgāja, lai veidotu paši savu ansambli.

1979. gada vasarā Bauskas ansamblis uzstājās jau ar Dālderu vārdu: trim mūziķiem – Zariņam, Ozolam un Jirgensonam bija pievienojusies dziedātāja Dagnija Ozola, Valda Ozola toreizējā sieva, kā arī ģitārists Jānis Ušerovskis. Dziesmas komponēja gan Zariņš, gan Ozols. Par ledlauzi Dālderu slavas ceļā kļuva dziesma Dzeltenie aizkari, joprojām nav tāda koncerta, kurā Edvīns Zariņš nedziedātu vārdus „tu tikai skudru nesamin”, tiesa, tagad jau ar savu kantrī mūzikas grupu Dakota. 1981. gada Mikrofona aptaujā dziesma Dzeltenie aizkari ierindojās godpilnajā 15. vietā. Tomēr plašu popularitāti grupai atnesa tās veiktie aranžējumi un ieskaņotais Raimonda Paula muzikālais materiāls izrādei Nāc pie puikām! Dziesmas Ēzelītis, Verakoko, Anno Domini, Nepareizā dziesma kļuva par nacionāliem hitiem.

80. gadu vidū Dālderi panīka, tad Edvīns Zariņš atjaunoja Dālderus, par dziedātāju piesaistot Inesi Gresti, taču lielākoties dziedāja pats. Šajā sastāvā sākās Lietuvas kantrī mūzikas festivālu iekarošana. Dālderi pat divreiz pabijuši kaimiņpilsētas Visagino kantrī festiviālā, rīkoja vairāknedēļu turnejas pa Lietuvu, uzstājās visos tolaik lielākajos Lietuvas mūzikas klubos, un 90. gadu sākumā pat tika ieskaņots šī Dālderu sastāva disks Paņevežā. No tā tad arī, aicinot uz Edvīna Zariņa tagadējā kolektīva Dakotas koncertu Bauskas jaunajā festivālā TasTe 5. augustā, lai skan dziesma Zariņa Dīvainie putni Dālderu priekšnesumā.