Sēņu laiks jau labu brīdi ir klāt, protams, ne visur sēņu ir pietiekami, un par to daudzveidību arī priecāties pāragri. Taču sēņotājiem iedvesmai šovakar skanēs kāda jautra dziesmiņa kupletista Jāņa Āres priekšnesumā.

Viņa darbošanāssaucama par savdabīgu parādību, jo – kaut gan viņa muzicēšanai netrūka kritiķu, tieši Ārem pieder rekords skaņuplašu daudzumā – līdz 2. pasaules karam Jāņa Āres kuplejas un dziesmiņas iemūžinātas 172 skaņuplatēs, protams, ne vienreiz vien tās ir atkārtojušās.

Viņa raibajā repertuārā bija paša sacerētas kuplejas, romances, tautas dziesmas, šlāgeri no ārzemju kinofilmām ar nereti paša sacerētiem latviskiem vārdiem un humoristiski stāstiņi par Stiebriņmātes piedzīvojumiem. Āre dzimis 19. gadsimta 80. gados Druvienas pagasta Tīrumkleivās, jaunībā mācījies klavierspēli, vēlāk dziedāšanu pie Pāvula Jurjāna, tad studējis dziedāšanu Maskavā un Cīrihē, kur arī uzstājies kā varietē dziedātājs. dziedājis arī Berlīnē un Rīgā atgriezies 1923. gadā.

Kopš tā laika Jānis Āre ieguva popularitāti, uzstādamies kino divertismentos, mazos sarīkojumos un, protams, iedziedot skaņuplates. Īstas skaidrības gan par Jāņa Āres gaitām nav un, cik var nojaust, mūzikā darbojušies pat veseli divi Jāņi Āres. Lai nu kā, skaņuplatēs iemūžināta šī neatkārtojamā balss, kurai piemīt savdabīga stūrainība, reizē šarms, un Āres sacerētie panti ir viegli uztverami un saprotami ikvienam. Tātad Jāņa Āres kupleja Pēterītis un Miķelītis autora sniegumā.