Savā jaunībā grupas „Lādezers” dziedātājs un dziesmu autors Ingus Ulmanis sajūsmināts klausījās „Pērkona” ierakstus savā magnetafonā un sapņoja, ka kādreiz spēlēs tik labi, ka arī viņu ierakstīs par lenti. To Ulmanis ir sasniedzis, tagad viņš dzīvo saskaņā ar sevi, realizēdamies daudzveidīgos muzikālos projektos – daudzi viņu tagad pazīst lielākoties kā Latvijas radio 1. kanāla pārraides „Monopols” vadītāju un bērnu auditorijai adresētā projekta „Brīnumskapis” dalībnieki. Taču, kad Latvijas radio 2 atskan dziesmiņa par „Mākoni”, uzreiz var atcerēties tos skaistos laikus, kad Ingus dziedāja grupā „Jumprava”. 19. septembrī Ulmanis svinēs pusapaļo 55. jubileju, taču, kad reiz gribēju ar viņu aprunāties par vecajiem, labajiem rokmūzikas laikiem, Ingus atbildēja, ka lielākoties skatās uz priekšu, nevis atpakaļ. Taču mēs gan pēc brīža atskatīsimies jubilāra muzikālajā pagātnē, kas jau 30 gadus saistīta ar grupu „Lādezers”.

Ulmaņa dzimtā puse ir Limbaži, viņš dzīvojis Tūjā, Salcgrīvā, mācījies Limbažu 1. vidusskolā un vietējās bērnu mūzikas skolas akordeona klasē. Tad apguva ģitāru, spēlēja to un taustiņinstrumentus kultūras nama ansamblī, kur arī sāka dziedāt. Turpinājums bija jau Cēsu mūzikas vidusskolas vokālā nodaļa un Līgatnes ansamblis „Pasažieri”, kur Ingus sāka komponēt. Jau pieminētā dziesmiņa par „Mākoni” tapusi jau tais laikos. Kā 3. kursa audzēknis Ulmanis sāka dziedāt grupā „Jumprava” konservatorijā tā arī neiestājās un par operdziedoni nekļuva.

Kad Ingus Ulmanis reizē ar ģitāristu un dziesmu autoru Aigaru Voitišķi pameta ansambli „Jumprava” un izveidoja pats savu grupu, par tās mājvietu kļuva agrofirma „Lādezers” Limbažu rajonā. Toreiz bija vajadzīgs saimnieks, kas dotu jumtu virs galvas, aparatūru, transportu. Tie laiki sen aiz kalniem, un arī ansambļa „Lādezers” darbošanās uztverama kā īpašs un rets notikums. Taču savulaik izdoti vairāki albumi, notikuši daudzi skaisti koncerti, un savu muzikālo sadarbību ar Voitišķi Ulmanis turpinājis arī projektā „Brīnumskapis” un „Dabas koncertzāle”. Dziedāšanu Ingus vairs nesauc par savu pamatnodarbi, un jau „Lādezera” laikos viņš sāka nodarboties ar pasākumu rīkošanu. Bet nu, sveicot nedēļas jubilāru, ieskats Ulmaņa kā dzejnieka daiļradē – skanēs Aigara Voitišķa dziesma „Pieviltā” no „Lādezera” 1994. gada albuma „Kā aizvien” ar Ingus dzeju.