Imanta Kalniņa mūzika bijusi pirms 20 gadiem dibinātās grupas Autobuss Debesīs repertuāra pamats – ansamblis, kura galvenais dziedātājs ir Imanta dēls Marts Kristiāns Kalniņš, sākotnēji paši savas dziesmas nesacerēja, bet tikai paļāvās uz ievērojamā komponista iedvesmu.

Vispirms jaunā mūziķu komanda savā redzējumā interpretēja tikai jaunradītas kompozīcijas, taču ar laiku ne tikai sāka komponēt paši, bet arī ķērās pie Kalniņa teātra un kinomūzikas, ar kuras skaņdarbiem sarīkoja pat grandiozu koncertu Arēnā Rīga. Tas notika 2006. gadā, un kopš tā laika Autobuss debesīs nav izdevis nevienu jaunu albumu, taču koncertēt grupa nav pārstājusi. Tiesa, kopš lielās 15 gadu jubilejas turnejas 2013. gadā, apjomīgi ceļojumi pa Latviju nav notikuši. Toties sagatavotas interesantas programmas skolēniem, piemēram, šomēnes Liepājā Autobuss debesīs mūziķi piedalījušies krievu komponista Modesta Musorgska cikla Izstādes gleznas atskaņojumā skolu jaunatnei koncertzālē Lielais dzintars.

Jā, šogad grupa Autobuss debesīs svin savu 20. jubileju, un pirmais svētku koncerts gaidāms 15. aprīlī Alūksnes kultūras centrā. Tur tiks atskaņota Imanta Kalniņa dziesmu programma īpašos aranžējumos, kurus kopā ar Autobuss debesīs veido kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā. Līdztekus populārām dziesmām skanēs arī piemirstas kompozīcijas no grupas agrīnajiem albumiem, kā arī grupas Autobuss debesīs dalībnieka Kārļa Auzāna oriģinālmūzika. Turklāt iestudēta Imanta Kalniņa mūzika no 80. gadiem, proti, grupas Turaidas Roze repertuāra, kad Marts Kristiāns nereti bija klāt grupas koncertos, iegaumēdams melodijas un paklusām vingrinādamies dziedāšanā, kaut mūzikas skolā viņa instruments līdz 14 gadu vecumam bija klavieres, un oboja, ko Kalniņš tagad spēlē orķestrī Rīga, apgūta pēc tam.

Starp citu, jau kopš 2010. gada Marts Kristiāns ir ansambļa Autobuss debesīs taustiņinstrumentālists, un grupas pasivitāte attiecībā uz jaunas mūzikas radīšanu izskaidrojama ar to, ka trīs no ansambļa kļuvuši par dalībniekiem muzikālajā apvienībā Raxtu Raxti. Tās daiļrade bāzēta latviešu tautas mūzikā, no kuras Imanta Kalniņa fantāzija smēlusi gana daudz.

Grupas Autobuss debesīs cienītāji savus elkus nu jau vairāku gadu garumā var sastapt Imantdienās, un tā notiks arī šogad, tiek rīkotas arī Mazās Kalniņa dienas Vecpiebalgas Inešos, tātad 20. jubilejas gadā mūziķi vairākkārt tiksies ar klausītājiem, lai atskaņotu dziesmas no saviem 7 izdotajiem albumiem un līdz šim neatskaņotas Imanta Kalniņa melodijas. Alūksnē skanēs Turaidas Rozes repertuāra dziesma Kad naktīs ar Imanta Ziedoņa vārdiem – 80. gadu vidus rokmūzika, un toreiz dziesmu dziedāja Alberts Bartaševičs. Autobuss debesīs mūziķi ir priecīgi par sadarbību ar kamerorķestri, jo varēs nopietni izspēlēties instrumentālajos posmos, bet nu atgādinājums par Imanta Kalniņa grupu Turaidas roze, kuras pirmajā sastāvā dziedāja ne tikai Bartaševičs, bet arī divas solistes – Indra Karlsone un Mārīte Veisberga. Viņas balss tūdaļ skanēs dziesmā Kā akmens ar Laimas Līvenas vārdiem, kas ieskaņota 1986. gadā.