Reiz, šķirstot 1989. gada izdevumu Latviešu komponisti un muzikologi, uzdūros rindiņai, ka komponists Edmunds Goldšteins 1976. gadā esot sacerējis rokoperu! Tā komponēta diviem solistiem un instrumentālajam ansamblim ar Andreja Dripes un Ēvalda Vilka libretu, nosaukums – Improvizācija.

Ja arī Goldšteina darbu sarakstā šāds opuss tiešām rodams, tad nekur neatradu ziņas, ka šī Improvizācija būtu nonākusi līdz skatuvei. Notis palikušas vien rokrakstā, un sīkākas ziņas nav iegūstamas arī no mūzikas autora, kura dzīvesceļš noslēdzies 2009. gadā. Šoruden svinēsim šī savdabīgā komponista 90. gadskārtu, taču nevarēju nociesties jau šovakar jums atskaņot kādu neparastu Edmunda Goldšteina dziesmiņu.

Lieliskais stāstnieks, tiešais un atklātais asprātis Edmunds Goldšteins kopā ar Ringoldu Ori, Elgu Igenbergu, Ģedertu Ramanu, un Valteru Kaminski pēckara gados pirmie stāvēja pie latviešu estrādes mūzikas šūpuļa. Turklāt Edmunds klubos un restorānos eleganti spēlēja džezu un populāro mūziku, laiku pa laikam tā pelnīdams dienišķo maizi.

Vēl viena mūziķa mīlestība bija latviešu tautas mūzika, tautasdziesmas Goldšteins apdarināja kā korim, tā dažādiem instrumentālajiem sastāviem. Tautiskas intonācijas jūtamas arī viņa estrādes dziesmās, tiesa, ne šajā, kas tapusi 1969. gadā ar nezināma dzejnieka vārdiem.

Dziesmu Apelsīns atskaņos Latvijas radio sieviešu vokālais ansamblis, kas toreiz darbojās kā ārštata kolektīvs, kopā sanākot tikai uz ierakstiem. Ansambļa vadību uzņēmās diriģents Jānis Zirnis, kas tolaik spēlēja saksofonu radio estrādes orķestrī – kas zina, varbūt viņa solo skan šajā neparastajā skaņdarbu.