Juris Hiršs jau 25 gadus ir "Nacionālā teātra" dziedošais aktieris, kurā mīt vairāki talanti vienkopus – viņš ne tikai dzied, sevi pavadot uz ģitāras, bet arī komponē un sacer dziesmām vārdus. Latvijas publika viņu iepazina un iemīļoja jau 1987. gadā, kad „Mikrofona” aptaujā Jura un Harija Ozola kopīgā dziesma "Lūgums" ierindojās 9. vietā.

5. martā Jurim apritēs apaļi 50. Radošumu Hiršs mantojis no savas mātes, tēlnieces, dzejnieces un prozaiķes Vijas Gunes Mikānes, 1965. gada 5. martā dzimušais zēns bērnībā vispirms sapņojis par mākslinieka profesiju, bet nav izturējis konkursu "Lietišķās mākslas vidusskolā". Toties "Tautas kinoaktieru studijā" iekļuva bez lielām grūtībām. Kad mamma par modeli uzaicināja dziesminieci Austru Pumpuri, viņa Jurim iemācīja spēlēt ģitāru – iepriekš viņš bija mācījies klavierspēli un dziedāt. Drīz vien Hiršs kļuva par "austrasbērnu”. Padsmitnieka gados tapušas pirmās Jura Hirša dziesmas. Savas romantiskās balādes viņš raksta gan ar saviem vārdiem, gan Vizmas Belševicas, Knuta Skujenieka, Vijas Gunas, Imanta Ziedoņa, Jāņa Ziemeļnieka, Ojāra Vācieša, Ziedoņa Purva u.c. dzeju.

Mācoties "Tautas kinoaktieru studijā", Juris Hiršs sadraudzējās ar citu dziedošo aktieri - Hariju Ozolu, abi kopā ar koncertiem apceļoja Latviju. 1990. gadā Jura Hirša duets ar Maiju Lūsēnu "Veltījums" (Ārijas Elksnes vārdi) ierindojās 2. vietā "Mikrofona Vecā ratiņa aptaujā". 1996. gadā izdota Jura Hirša dziesmu kasete "Dzērves", pērn sadarbībā ar Valdi Zilveri ieskaņots dziesmu albums "Ziemas zvaigzne".

Būdams "Nacionālā teātra" aktieris, Juris Hiršs piedalījies virknē muzikālu izrāžu, to vidū "Trīs musketieri", "Indriķa hronika", "Pepija", "Adata" u.c.  kā arī ir pastāvīgs "Teātra dienas" un Ziemassvētku koncertu dalībnieks savā darba vietā. Vairāk nekā 15 gadus Hiršs dzied  aktieru ansamblī "Greizais ratiņš", kas 2014. gadā sniedza plašu jubilejas koncertturneju pa Latviju. Tāpat dziesminieks turpina savu autorvakaru tradīciju, priecējot klausītājus ar paša dziesmām ģitāras pavadībā un dzejas lasījumiem. Bet nu atskats uz 25 gadus tālu senatni – skan Jura duets ar Maiju Lūsēnu "Kas mūžam nenotiks" pirmoreiz programmā "Zelta Graudi" LATVIJAS RADIO 2.