„Uzskatu, ka lielāko dzīves daļu un vēl joprojām esmu darījis to, kam Dievs mani radījis. Ir sava publika, kas mani mīlēs vienmēr, un es viņiem dziedāšu no visas sirds un dvēseles tā izteicies mūsu lieliskais estrādes dziedonis Viktors Lapčenoks, kas šī gada sākumā nosvinējis savu 70. jubileju, bet saskaņā ar savu dzīves misiju turpina priecēt klausītājus ar jubilejas koncertiem arī citviet Latvijā ne tikai galvaspilsētā Rīgā un Dzintaru koncertzālē. Pavisam drīz, 8. oktobrī uz Viktora koncertu pulcēsies kuldīdznieki, sekos koncerts Valmierā 15. oktobrī, tad pēc nedēļas Madonā, vēl vēlāk – Jelgavā un Krustpilī.

Vēl 90. gadu sākumā Viktors Lapčenoks sacīja, ka vienādā līmenī dod priekšroku sev, mūzikai un basketbolam, tagad no aktīvas sportošanas dziedātājs atteicies un vingro lielākoties savā zemes pleķītī, pie mājas Garkalnē. Un vairums var tikai iztēloties, cik spēka prasa tāds no visas sirds nodziedāts koncerts, kādi ir Lapčenoka jubilejas sarīkojumi – šādi, atbildīgi un godprātīgi strādāt – viņš iemācījās Raimonda Paula vadībā. Pēc Modo Maestro neatstāja bez uzmanības savu solistu – kad 80. gadu sākumā Eiropā uzvilnīja „jaunā viļņa” mode, Pauls sacerēja šī stila imitāciju Pasmejies par sevi, par ko sajūsmā bija tieši pusaudži. Visai jauneklīgs bija Viktora repertuārs arī Inversijas laikā, kad tapa līksmās dziesmiņas Vardīte, Pelnrušķīte, Sargies vēja, arī dramatisma un emociju piesātinātās Pietiks, Kad māti sapnī redz, Čakārnītis u.c.. Daudzas no šīm melodijām kā Lai dzied vai Tu skumja nāc ļaudis ar patiku klausās šobaltdien, un Lapčenoks kļuvis par ilggadīgāko pastāvīgo Paula mūzikas dziedātāju. Nekas jauns viņa repertuāram nav nepieciešams, jo veco dziesmu ar pārpārēm – ar tām pietiktu kaut 10 jubilejas koncertiem.

Būtībā kopš Inversijas laikiem Raimonds Pauls nav papildinājis Lapčenoka repertuāru, jo 80. gadu vidū bija ļoti aizņemts. 1984. gadā Maestro izvēl par Latvijas PSR Komponistu Savienības valdes sekretāru, 1985. gadā viņš kļūst par PSRS Tautas skatuves mākslinieku, kam seko ievēlēšana par deputātu LPSR augstākajā padomē un jau Kultūras ministra portfelis. Taču, kad Viktors savu 50. jubileju svin Operā, Maestro atkal ir pie klavierēm.

Savus 60. šūpuļsvētkus Viktors nosvinēja, dziedot izpārdotā Dzintaru koncertzālē, kurā nerimās aplausi un ovācijas. Un šogad 70. jubilejas koncerti notikuši Dailes teātrī un Dzintaros, kur Lapčenoks kārtējoreiz demonstrēja savu gadiem nepakļāvīgo balsi, estrādes džentlmeņa stāju un apskaužamo skatuvisko ilgmūžību. Šoreiz atskats uz Viktora 40. jubileju, kad 1987. gadā radio ieskaņota dziesma Ūdens vārdi, par kuras mūzikas autoru uzrādīts kāds Rings Rao, bet vārdi pieder pašam Aleksandram Čakam. Kas zina, kas šo salikumu radījis, varbūt Latvijas radio estrādes orķestra vadītājs Alnis Zaķis, kas bija pie diriģenta pults arī todien.