Dzejnieka Imanta Auziņa vārsmas latviešu populārā žanra skaņraži nav izmantojuši tik bieži, kā tas bijis ar Imantu Ziedoni vai Āriju Elksni, taču ar Auziņa dzeju radīta ne viena vien nozīmīga kompozīcija. Jau 60. gadu nogalē savai toreizējai grupai 2xBBM dziesmu Nes savu nesamo uzrakstīja Imants Kalniņš, vēlāk tā kā Skumjā dziesmiņa nonāca grupas Menuets repertuārā, bet Turaidas roze atskaņoja arī Imanta Kalniņa dziesmu Notikums ar novembra jubilāra vārdiem. Šovakar Imantu Auziņu atceramies dzejnieka 80. jubilejas sakarā – tā atzīmējama 13. novembrī.

Zīmīgi, ka Imants Auziņš bija cilvēks ar stingru mugurkaulu, visus padomju gadus neizrādīja nekādas simpātijas pret iekārtu, radīja paliekošas vērtības Latvijas literatūrā. Auziņa drosme izpaudās arī atbalstot izsūtīto dzejnieku Knutu Skujenieku, ar kuru literāts ne vien sarakstījās, bet arī sūtīja grāmatas un preses izdevumus.

Dzejnieks, atdzejotājs, literatūrkritiķis Imants Auziņš dzimis 1937. gada 13. novembrī dzimis un audzis Zalves pagastā, zemnieku ģimenē, mācījies vietējā pamatskolā un Neretas vidusskolā, beidzis Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filoloģijas fakultāti. Ar savu literāta izglītību Auziņš strādājis žurnālos un laikrakstos Literatūra un Māksla, Karogs, Padomju Jaunatne, izdevniecībā Liesma, un laikabiedri un dzejas pazinēji saka, ka Auziņš būtu pelnījis tikpat lielu atzinību kā Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis un Vizma Belševica

Pusgadsimta laikā Auziņam izdoti vairāk nekā 30 dzejoļu un poēmu krājumi, trīs dzejas izlases, atdzejas krājumi, prozas darbs trīs grāmatās Piecdesmit gadi bez televizora, dzejas kritikas grāmatas. Daudzās publikācijas periodikā grūti saskaitāmas, viņš ir rakstījis arī bērnu dzeju, literatūrkritiku un daudz atdzejojis no krievu un ukraiņu valodas. Dzejnieks apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, ir Viļa Plūdoņa un Ojāra Vācieša prēmijas laureāts, literāta mūža gājums pēc smagas slimības noslēdzās 2013. gada 21. augustā.

Programmā Zelta graudi, protams, Imantu Auziņu pieminam tādēļ, ka ar viņa dzeju sacerēta ne viena vien populārā žanra dziesma. Vairākkārt Auziņa dzejai pievērsies komponists Gunārs Freidenfelds, kas dziesmu Telefons savulaik veltījis grupai Ādaži, bet dziesmu Gājums 1984. gadā iedziedāja Rita Trence. Arī Jānim Sildegam tapušas vairākas melodijas ar Auziņa vārdiem, tostarp, labi pazīstamā dziesma Mīlestības laiks, ko izpilda Žoržs Siksna. Šoreiz skanēs kāds Ungara Savicka sacerējums ar Imanta Auziņa vārdiem, pieminot dzejnieka 80. jubileju, – tā būs1982. gadā tapusī dziesma Tālā balss Aijas Kukules sniegumā.