Ja padomju gados mazliet smaidījām par 1. Maija jeb darbaļaužu starptautiskās solidaritātes svētkiem, tad pašlaik Darba svētku diena 1. maijā ir brīvdiena daudzās valstīs un ar sociālismu tai ir attāls sakars. Tāpat kā dziesmai ko drīz vien dzirdēsiet, kaut gan tā sacerēta pirms apaļiem 30 gadiem.

1985. gada rudenī operetes teātra ļaudis sagaidīja savus skatītājus ar mūsdienīga latviešu autoru oriģināldarba pirmizrādi - tā bija komponista, pianista un dziedātāja Ulda Stabulnieka un Kārļa Pamšes muzikālā komēdija ”Svētki daudzskaitlī”. Iestudējuma režisors — Jānis Cekuls. Uz skatuves bija skatītāju laikabiedri, kuros varēja atpazīt dzīvē redzētus tipus vai pat sevi pašu. Dziesmu tekstus izrādei sacerēja dzejniece Dagnija Dreika, un apmēram 2 gadus muzikālā komēdija "Svētki daudzskaitlī"  bija teātra repertuārā.

Stabulnieka dziesmas iestudēja arī ansamblis "Tip Top" savā koncertprogrammā – kā zināms, 70. gados Uldis Stabulnieks bija šī ansambļa vadītājs, arī turpmāk papildinot tā repertuāru ar saviem skaņdarbiem. 1986. gadā dziesmas no izrādes „Svētki daudzskaitlī” tika ieskaņotas Radio studijā un lielākā daļa no tām tika izdota arī skaņuplatē. Dziesmas toreiz dziedāja Viktors Lapčenoks, Rita Trence, Sandra Ozolīte, pats autors un pat Ēvalds Valters. Vienu melodiju, Darba dziesmu platē ieskaņoja arī Ingus Pētersons, kurš jau 1985. gadā bija absolvējis Latvijas valsts konservatorijas vokālo klasi un uzsāka solista gaitas Akadēmiskajā operas un baleta teātrī. 1986. gadā notika Ingus Pētersona pirmā starptautiskā uzstāšanās Veksfordas operas festivālā Īrijā un igauņu dziedoņa Georga Otsa piemiņai veltītajā jauno vokālistu konkursā Tallinā, kurā dziedātājs izcīnīja pirmo vietu. Tāpēc jo interesantāk dzirdēt, kā Ingus balss izklausās šajā ieskaņojumā, "Darba dziesmā".