Šai stundai esmu izraudzījusies kādu rudenīgu dziesmu Andreja Lihtenberga priekšnesumā, tās autors ir krievu padomju komponists Valentīns Ļevašovs, un šī dziesma savulaik populāra kļuva dziedoņa Ļeva Ļeščenko priekšnesumā. Izrādās, šogad 75. jubileju svinējušā Ļeva Ļeščenko biogrāfijā ir dažas paralēles ar Andreju Lihtenbergu, jo abiem sākotnējā profesija nebija saistīta ar mūziku.

Bērnībā Ļeščenko apmeklēja daiļlasīšanas pulciņu, darbojās pūtēju orķestrī, dziedāja un peldēja, taču mēģinājums pēc vidusskolas iestāties kādā no teātra augstskolām bija neveiksmīgs. Tā nu jauneklis kļuva par skatuves strādnieku Lielajā teātrī un pēc tam strādāja par atslēdznieku, līdz tika iesaukts armijā, kur arī darbojās mākslinieciskajā pašdarbībā – pēc dienesta īstenojās Ļeva Ļeščenko sapnis, viņš iestājās Valsts kinematogrāfijas un teātra institūtā Operetes teātra kursā, un jau vasaras brīvlaikos apceļoja valsti koncertbrigādes sastāvā. Savukārt Andrejs Lihtenbergs, pabeidzis 35. pamatskolu jauneklis devās mācīties piensaimniecības tehnikumā, kur notika pirmie mēģinājumi dziedāt publikas priekšā.

Tehnikumu pabeidzis, Lihtenbergs saņēma norīkojumu uz Krievijas pilsētu Novij Orjol, tad devās pildīt padomju vīrietim obligāto pienākumu. Dienestā viņš iemācījies dziedāt, pats sevi pavadot uz ģitāras, pēc atgriešanās mājās Andrejs iestājās Rīgas Politehniskā institūta aparātu būves un automātikas fakultātes vakara nodaļā. Pa dienu strādāja par autoatslēdznieku, vakaros mācījās un atrada laiku, lai dziedātu vīru korī. Lihtenbergs sāka dziedāt estrādes orķestrī Baložos, un tikai pēc trim gadiem puisi ievēroja sešdesmitajos slavenais pianists un diriģents, džeza speciālists Ivars Mazurs.

Lihtenbergs kļuva par solistu orķestrī Armatūra, taču nepameta savu inženiera konstruktora darbu rūpnīcā Ausma līdz 70. gadiem, kad kļuva par ansambļa Selga solistu. Un 1975. gadā tapa dziesmas Visu veltu tev latviskā varianta ieskaņojums.