Komponista Valtera Kaminska 90. jubileju atzīmēsim pēc diviem gadiem, bet 15. jūnijā apritēs viņa nāves 20. gadadiena. Bija laiks, kad radio vai katru dienu atskaņoja Kaminska populārākās melodijas – Vakara dziesmu, kas pazīstama arī kā Zilā viļņa aicinājums, dziesmu Cilvēkam cilvēku jāsatiek, Ziemeļu serenādi un citas, kas godam pieskaitāmas latviešu estrādes zelta fondam.

Skaņraža Valtera Kaminska pirmie soļi mūzikā saistīti ar klavierspēli, sekoja mācības J. Mediņa mūzikas vidusskolas kordiriģēšanas nodaļā, tad kompozīcijas un mūzikas teorijas nodaļā. Šīs pamatīgās zināšanas arī padarīja Kaminska sacerējumus tik daudzpusīgus, lieliski aranžētus un ausij tīkamus. Jau pēc trim kursiem kompozīcijas nodaļā mediņos Kaminskis tika uzņemts jau Latvijas konservatorijas kompozīcijas fakultātē paša profesora Ādolfa Skultes klasē, kur varēja turpināt gremdēties orķestrācijas smalkumos. Pēc augstskolas beigšanas nesenais students pats kļuva par teorētisko priekšmetu pasniedzēju Mediņa mūzikas vidusskolā, kuru bija absolvējis pats.

Jau savā komponista ceļa sākumā Valters Kaminskis sev pieteica kā izjustu dziesminieku, un dziesmas žanrs arī turpmāk viņam kalpoja par galveno muzikālās fantāzijas izteiksmes līdzekli. Tapa gan kora, gan solodziesmas – skaistas miniatūras, pie kurām pieskaitāmas arī Valtera Kaminska estrādes stilā tapušās melodijas. Viena no pirmajām bija 50. gadu vidū Edgara Zvejas skandētā Tai vajag mīlestībai būt, un arī turpmāk Valtera Kaminska rokrakstam bija raksturīgs šis izteiktais melodisms, lirika.

Tāpat daudz runāt varētu par šīs Valtera Kaminska dziesmas izpildītāju, mūsu Nacionālās operas solistu, tenoru Miķeli Fišeru, kas savus klausītājus, lielākoties gan klausītājas, apbūra arī ārpus opernama, neskaitāmos koncertos ar latviešu komponistu dziesmām, ne vienreiz vien to vidū bijušas arī Valtera Kaminska kompozīcijas. abi vīri savulaik bijuši ne tikai tuvi draugi un patiesi dombiedri, bet arī aizrautīgi makšķerēšanas kompanjoni Baltezera ūdeņos.

Šīs dziesmas ieraksts radio studijā datēts ar 1965. gadu, un atkal varēsiet izbaudīt Valtera Kaminska melodiju burvību. Skan viņa dziesma Aiz tālēm ar nezināma dzejnieka vārdiem Miķeļa Fišera sniegumā.