Raiņa un Aspazijas jubilejas gads tuvojas noslēgumam. Ar trim performancēm tas šajā nedēļas nogalē noslēdzies Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā. Vairāki desmiti interesentu ne tikai pārtapuši cilvēkos kalnos, Raiņa acīm skatījuši un iemūžinājuši gleznaino Kurzemes Šveici, bet arī atklājuši vienu no Pedvāles līdz šim vērienīgākajiem mākslas darbiem.

Rudenīgajā Pedvāles gleznainajā ainavā mājvietu radis vērienīgs saules ceļa loks, kas veidots no tepat Sabiles apkārtnē atrasta pelēka laukakmens. To balsta 64 saules staru pāri. Mākslas darbs „Saules ceļš” simbolizē gadus, ko abi diženie mākslinieki pavadījuši kopā. Stāsta tēlnieks Ojārs Feldbergs: "Man vajadzēja iezīmēt šo 64 gadu ritmu, līdz ar to, novietojot staru vienu no otra metra attālumā no saullēkta, rīta saules līdz saulrietam, vakara saulei - iznāca 70 metri."

Atklājot vienu no vērienīgākajiem Pedvāles brīvdabas mākslas objektiem, ap 40 interesentu paši kļuva par daļu no meditatīvas klusuma performances un pārtapa par cilvēkiem kalniem. Idejas autore Laura Feldberga vēlējās, lai katrs atgādinātu sev, ka tikai paši mēs veidojam ceļu uz savas dzīves virsotni: "Bija kaut kas tāds, par ko es iepriekš nebiju iedomājusies, ka viņi izskatīsies kā sniegoti kalni. Patiešām viņi izskatījās pēc kalniem, kuros kūst sniegs vai kas ir apsniguši. Tas man bija ļoti liels un patīkams pārsteigums."

Pedvāles apmeklētāji profesionālu mākslinieku vadībā savos mākslas darbos centās rudens krāsās iekrāsot Sabiles gleznaino ainavu. Visi tapušie mākslas darbi izstādē tiks nodoti skatītāju vērtējumam.