Rokmūzika ir dārgs hobijs - man muzicēšana finansiāli ir vairāk "pa mīnusiem", nevis plusiem,

"NeFormātam" atzīst Sovvaļnīks aka Ingars Gusāns, kā viņš pats saka - mūziķis no Rēzeknes, kurš audzina divus bērnus, nedaudz nodarbojas ar zinātni, kā arī spiningo lielas līdakas :)

Daudzi Ingaru atcerēsies kā mūziķi ar skatuves vārdu Sedmenc no latgaliešu supergrupas BOROWA MC laikiem - no šī perioda Ingaram ir palikušas ne tikai labas atmiņas un draudzīgas attiecības ar boroviešiem Guntru Kuzminu un Aigaru Runči, bet arī zilas krāsas vieglā automašīna "IŽ 412", ar ko grupa savulaik izbraukāja koncertus visā Latvijā.

Guntras balss izskan arī šai raidījumā dzirdamajā dziesmā "Nanūsabeist" un arī pati BOROWA MC reizi pa reizei ieraksta kādu jaunu dziesmu, tomēr Ingars repošanu ir nomainījis pret groulošanu un par savu mūziku jau labu laiku sauc smago roku.

Sovvaļnīka kontā ir jau trīs albumi, kuros skan tikai un vienīgi latgaliešu dzejnieku dziesma - pirmajā albumā tie bija mūsdienu latgaliešu dzejnieki, otrajā - Antona Kūkoja dzeja, bet trešajā, šogad skaņuplatē izdotajā 2016.gada albumā "Napaseitynuots" skan Annas Rancānes dzeja, kuru pats mūziķis 2015.gadā tapušajā intervijā atzina par labi skanošu.

Interesanti, ka ikdienā dažādiem gredzeniem, auskariem un ķēdēm greznotais Sovvaļnīks ir klasisko valodu doktors un Latvijas Universitātes studentiem pasniedz latīņu valodu, ar kuras likteni var salīdzināt arī kādreiz vareno rokmūziku:

Skumji, bet tas ir ļoti labs salīdzinājums!

Smagā mūzika šodien ir palikusi vien šauram fanu lokam un cilvēku prātus pārņem popmūzika un ballīšu mūzika. Man ir ļoti grūti noticēt tam, ka notiks rokmūzikas atdzimšana vai tāds uzplaukums, kāds bija astoņdesmitajos gados vai deviņdesmito sākumā, kad visi staigāja mataini un kratīja galvas...

Iespējams, ka kādā "NeFormāta" raidījumā ar Ingaru mēs aprunāsimies par viņa pētījumiem par glokalizāciju (globālā un lokālā mijiedarbību), kas latgaliešu valodā tapušās mūzikas sakarā nozīmē to, ka tā negūs tik lielus panākumus kā latviešu valodā ieskaņotās dziesmas:

Satiekot pārstāvjus no citām latgaliešu grupām, bieži vien nonākam pie slēdziena - ja tu gribi kaut kur tikt, tad tomēr būtu latviski jādzied, tad ir lielākas cerības tikt radio apritē.

Tomēr latgaliešu mūziķi nedomā padoties vai izsamist:

Dziedāšana latgaliski ir kā spīts - mēs savas tradīcijas turpināsim, mums tas nāk no sirds!

Tomēr valodas nākotni, vienalga, vai tā ir latgaliešu vai latviešu, noteiksim nevis mēs, bet mūs bērni un Ingara dēla Mareka balsi var dzirdēt divās albuma dziesmās „Kalado” un „Pi putynu gaisā”, savukārt meitai Madarai dziedāšana tēva dziesmās ir vēl tikai priekšā:

Man ir aizdomas, ka, kamēr meita paaugsies, es jau būšu pielicis punktu mūzikai. Tomēr - viņas iespēja padziedāt varētu būt stimuls, varbūt es vēl kādu brīdi, šad tad mēģināšu padarboties...

Raidījumā izskan Sovvaļnīka skaņuplates "Napaseitynuots" dziesmas "Nanūsabeist", "Ceļš", "Sāta" un "Pi putynu gaisā".