Vai viņa šodien garajā pauzē

Atnāks pēc rīta kafijas porcijas?

Man viņa ir jāsatiek -

Viņa ir mans vienīgais, patiesais morfijs!

tā viens no Latvijas hiphopa "krusttēviem" Ozols repo dziesmā "Pasaule", kas iesāk sadarbībā ar duetu TEHNIKUMS (Dagnis Neilands un Kristaps Dubļāns - sarunu par dueta debijas albumu klausies šeit) tapušo albumu "Semestris".

Šis albums sastāv no divām daļām, kur A puse ir septiņu skaņdarbu garš stāsts par kāda tehnikuma audzēkņa romantiskajām jūtām viena semestra ilgumā, savukārt B pusē ir abu mākslinieku dziesmu "mashup" versijas - tādas kā dziesma "Tu vari tēlot"

Mūsu sadarbība aizsākās 2016.gadā Liepājā, Fonteina festivālā, toreiz es viņiem pajautāju - varbūt laika gaitā varam ko izdarīt kopā?

Tad mēs kopā ar ansi (reperis un Dirty Deal Audio bītmeikers, piedalījies albuma "Semestris" tapšanā - sarunu ar ansi klausies šeit) "noķērām" dziesmas, kas varētu saskanēt, arī teksti runāja par līdzīgām tēmām un "mešaps" beigās diezgan labi saauga kopā...

sadarbības aizsākumus atceras Ozols:

Savukārt A puses tēma veidojās spontāni - Kristaps man atsūtīja dziesmu "Pasaule", tur bija tāds kā kliedziens par attiecībām un tad es sāku domāt - te ir dziesma, te ir tehnikums, te ir attiecības un mēģinām to visu saaudzēt vienā stāstā!

Albums "Semestris" diska un kasetes formātā iznāca 2017.gada rudenī, tad arī notika prezentācijas koncerts mūzikas namā "Daile", savukārt šī gada februārī un martā Ozols un duets TEHNIKUMS dodas tūrē pa Latviju, kurā piedalīsies arī hiphopa scēnai piederīgie Dii un DJ Krī:

šīs tūres skatuves estētika būs saistīta ar analogajiem televizoriem, ko iezīmē dziesmas "Ļoti" video.

Esmu ievērojis, ka skatuves noformējumu koncertos cilvēki sāk pamanīt, nāk klāt un novērtē. Tas priecē, jo, lai arī mūsu budžets nav liels, toties mūsu kreativitāte ir liela!

Pēc šīs tūres abi mākslinieki kopējo jaunradi iepauzēs, pievēršoties individuālai daiļradei - tā duetam TEHNIKUMS top jaunas dziesmas, savukārt Ozols jau šī gada nogalē sola jaunu albumu, kura tapšanā piedalās bītmeikeri ansis un NiklāvZ, tā kā drīzumā dziesmā "Laika kapsula" dzirdamo Ozola biogrāfiju papildinās jauni fakti:

Noslēgumā Ozola pārdomas par Latvijas mūziku, valsts simtgadi sagaidot:

Es novēlu, lai latviešu mūzika nevis eksistē, bet dzīvo - un, lai mūzika dzīvotu, mums visiem tā ir jāatbalsta!