Šodien, 12. aprīlī skaisto 75. dzimšanas dienu svin dziedošais aktieris Imants Skrastiņš, kura neatkārtojamā balss Raimonda Paula dziesmās skanējusi pat viņpus okeānam, Kārnēgīhollā, un jubilāram daudz baltu dieniņu vēl LR2!

Dziedošais aktieris Imants Skrastiņš slavu un milzu popularitāti ieguva, pateicoties sadarbībai ar komponistu Raimondu Paulu. Ar skaņuplatē Sapņu pīpe izdotajām dziesmām 1981. gadā viņi apceļoja pat ASV un Kanādu, taču Skrastiņš spītīgi sevi nesauc par dziedātāju. 

1941. gada 12. aprīlī dzimušais Imants Skrastiņš 1959. gadā beidza Rīgas 1. ģimnāziju, iestājās Latvijas valsts konservatorijas aktieru kursā, kuru absolvēja 1963. gadā. Viņš kļuva par Jaunatnes teātra aktieri, un izrādēs Skrastiņš dziedājis bieži un daudz. To vidū bija vairāki iestudējumi ar Romualda Grīnblata (Tils Pūcesspieģelis, Distance bez finiša par slepkavām, Zaļais putniņš) un Mārtiņa Brauna (Mauglis) mūziku. Ļoti nozīmīgs notikums Skrastiņa mūžā bija galvenā, Dzejnieka loma Pētera Pētersona izrādē Spēlē, Spēlmani ar Imanta Kalniņa mūziku 1972. gadā.

70. gadu vidū Lūcija Baumane Jaunatnes teātrī cēla gaismā padomju laikā aizmirstos latviešu dzejniekus Ēriku Ādamsonu, Jāni Jaunsudrabiņu, Frici Bārdu. Friča Bārdas simtgadei veltītajai programmai vairākas dziesmas sacerēja Raimonds Pauls, tās Imants Skrastiņš iedziedāja arī radio ierakstu studijā. Pēc sadarbības pozitīvās pieredzes kādudien Maestro Pauls piezvanīja Imantam un sacīja vēsturē iegājušos vārdus: „Atnāc uz Radio, tev vajadzēs ieklepot vienu dziesmu!” Ieklepošana bija dziesma Kamolā tinēja, ar kuru izcīnīta 1. vieta Mikrofona aptaujā 1980. gadā. Arī nākamajā, 1981. gadā vairākas Skrastiņa izpildītās Paula dziesmas iekļuva populārāko vidū Mikrofona aptaujā: Es mīlu tevi tā (11. vieta) un Kad nekas nav palicis tevī (16. vieta). Tās izdotas skaņuplatē Sapņu pīpe, kurā tika iekļautas Maestro melodijas ar Ērika Ādamsona, Vizmas Belševicas, Leona Brieža, Jāņa Petera tekstiem. Ar šo programmu Imants Skrastiņš un Raimonds Pauls 1981. gadā devās koncertturnejā pa Ameriku un Kanādu. Tā ilga no 22. septembra līdz 14. oktobrim. Skrastiņš ar Paulu kļuva par pirmajiem Padomju Latvijas māksliniekiem, kas uzstājušies Kārnēgīhollā. Koncerts notika arī Apvienoto Nāciju bibliotēkas zālē, kur Skrastiņš kā PSRS pārstāvis veselu pusstundu dziedājis skaidrā latviešu valodā. 1983. gadā tapa televīzijas muzikālā filma Dzied Imants Skrastiņš ar Astras Milles scenāriju.

Turpmākajos 10 gados Imants Skrastiņš, vispirms Maestro pavadīts, vēlāk ar citiem mūziķiem, čakli koncertēja. Paralēli aktiera darbam Jaunatnes un radioteātrī, viņš Latvijas radio bijis vairāku iestudējumu režisors un viens no kādreiz populārā radioraidījuma Mājas svētība vadītājiem. Divus termiņus Imants Skrastiņš bija ievēlēts Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē, kur darbu viņš atstāja 2011. gadā.

Imants Skrastiņš aktīvi darbojies sava drauga, dziedošā aktiera Edgara Liepiņa piemiņas saglabāšanā. Dziedošais aktieris kopā ar dzīvesbiedri, dziedātāju Ritu Trenci uzstājies ar dzejniekam Aleksandram Čakam veltītu programmu. 2001. gadā aktieris kļuva par Čaka balvas laureātu. 2003. gadā Skrastiņš apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.