Šodien, 4. martā apaļus 50 gadus vecs kļuvis skarbās balss īpašnieks, brokeris Ivo Fomins, viņš darbojies grupās Neptūns, Melnā princese, Fomins un Kleins, bet 2006. gadā izveidoja pats savu grupu, ar kuru turpina aktīvi muzicēt, un jubilāram doties uz priekšu un nekad neapstāties novēl Latvijas radio 2.

Pārstāvot Liepājas muzikālo Fominu dinastiju, Ivo, jau pirmajos skatuves gados nokristīts par mazo Fominu, allaž ir bijis sava brāļa Igo cienīgs konkurents, izceļoties ar savdabīgu falsetu un roka ekspresiju. Ne velti viņa favorīti vokālajā mākslā kopš jaunības ir Roberts Plānts un Deivids Koverdeils!

1968. gada 4. martā Liepājā dzimušais Ivo Fomins līdz 8. klasei mācījies Liepājas 5. vidusskolā ar vācu valodas novirzienu. Nedaudz mācījies vijoles spēli mūzikas skolā un dziedāšanas prasmi pie privātskolotājas Zentas Buškēvicas. Dziedātāja karjeru puisis sāka 15 gadu vecumā Durbes kultūras namā. Dziedāt pamudināja mūziķis Tomass Kleins, kas muzicēja vietējā ansamblī, pēc viņa uzaicinājuma Ivo nodziedāja pāris sava brāļa Igo jau pazīstamās dziesmas. Publikai Ivo priekšnesums patika, un tā Fomins sāka dziedāt. Viņš kļuva par dalībnieku Liepājas grupā Saldās sejas.

1985. gadā Ivo kā dziedātājs pievienojās Liepājas hārdroka grupai Neptūns, dziesma Romance viņa neatkārtojamajā falsetā ieguva 10. vietu Mikrofona ’87 aptaujā. Fomins piedalījies arī mūzikas un mākslas festivāla Bildes projektā Liepājas brāļi, kur dziedāja kopā ar brāli Igo.

Jau aizgājis no grupas Neptūns, 1989. gadā Ivo Fomins piedalījās tā laika populārākajā padomju jauno dziedātāju konkursā Jūrmala, kur ieguva 3. vietu un skatītāju simpātiju balvu. Turpmāk dziedātājs bijis grupu Mistika, Libau, The Cucumbers dalībnieks, uzstājies Krievijā, Polijā, Austrijā, Dānijā un citur pasaulē, tostarp arī ASV mūzikas festivālā Big Apple.

Deviņdesmitajos diplomētais pavārs Ivo Fomins divreiz atzīts par labāko dziedātāju festivālā Liepājas dzintars (1992; 1994). Viņš īslaicīgi pieslēdzās grupai Melnā princese, ar kuru kopā tapa dažas zīmīgas dziesmas, 2000. gadā Nekaunīgā zvirbulēna lomā piedalījās Jāņa Lūsēna Putnu operā. 2002. gadā tika izveidots projekts Fomins un Kleins, kas turpināja Liepājas roka tradīcijas. Duets izdeva 2 albumus (Muzikants, Dzimis Latvijā), piedalījās Eirovīzijas dziesmu konkursā (2004), kur pirmo reizi izskanēja dziesma latviešu valodā (Dziesma par laimi).

2006. gadā izdots Ivo Fomina pirmais soloalbums Palikt vienam, kur viņš sevi apliecināja kā veiksmīgu dziesmu autoru. Sekoja Labāko dziesmu izlase (2008), Ziemassvētku dziesmu albums Mamma man pagājušajos Ziemassvētkos uzdāvināja ģitāru (2008), soloalbumi Pulss (2011), Nekas jau nebeidzas (2015). Fomins aktīvi koncertē ar savu pavadošo grupu gan Latvijā, gan ārzemēs, regulāri viņa izpildītās dziesmas iekļūst vērtīgāko skaitā aptaujā Muzikālā banka.