Šodien, 17. novembrī aprit 85 gadi, kopš pasaulē nācis savulaik labi pazīstamais komponists Valters Kaminskis, kura mūža gājums noslēdzies jau 1997. gadā, bet Valtera Kaminska dziesmas turpina skanēt gan Dziesmusvētkos, gan kora mūzikas koncertos, gan Latvijas radio 2.

1929. gada 17. novembrī dzimušā komponista Valtera Kaminska melodiju iekrāsoti ir bijuši daudzi mūsu Dziesmusvētki, gan Vispārējie, gan Skolu jaunatnes. 60. un 70. gados viņa dziesmas bieži skanēja pa radio, ļoti iemīļotas tolaik bija arī viņa estrādes melodijas, no kurām visslavenākās ir „Vakara dziesma”, „Cilvēkam cilvēku jāsatiek”, „Ziemeļu serenāde” u.c.

Laikabiedru vērtējumā skaņradis bijis pēc rakstura spuraini zemniecisks, Kaminskis nevarēja lepoties ar plašu draugu pulku un spožu karjeru, viņš bija savdabīgs cilvēks ar izteiktu individualitāti.

Komponista Valtera Kaminska mūžs sācies un beidzies Cēsīs, apguvis klavierspēli, viņš no 1945. gada mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā kordiriģentu klasē, pēc tam kompozīcijas un teorijas nodaļā, un jau pēc trīs kursu beigšanas iestājās Latvijas valsts konservatorijā, kļūstot par profesora Ādolfa Skultes kompozīcijas klases audzēkni. Vēl studiju laikā, 1953. gadā Kaminskis iestājas Komponistu savienībā, kur vēlāk strādājis arī kā jauno autoru konsultants. 50. un 60. gados Kaminskis daudz uzstājas ar autorkoncertiem, mūziķis bija mūzikas teorētisko priekšmetu skolotājs Cēsu mūzikas vidusskolā, no 1994. - 1997. gadam bijis Cēsu rajona padomes deputāts un turpat Cēsīs 1997. gadā arī noslēdzies Valtera Kaminska mūža gājums.

Viņa komponista portfelī bijuši pat 2 baleti, kantātes un oratorijas, 300 jauktā un vīru kora dziesmas un estrādes melodijas. Tās savulaik izpildīja Edgars Zveja, Andrejs Lihtenbergs, Miķelis Fišers, Latvijas radio sieviešu vokālais ansamblis, Laima Andersone-Silāre un citi.