Daudz baltu dieniņu šodien, 7. februārī 55. jubilejā vēlam komponistam Valtam Pūcem, kameransambļa Marana dibinātājam, populāru mūziklu un nopietnu kordziesmu autoram.

Komponistu Valtu Pūcu grūti pieskaitīt mūsu lielākajām popmūzikas zvaigznēm, jo viņa daiļrade balansē uz vairākiem vaļiem. To vidū ir gan roks, gan pops, gan akadēmiskais žanrs un mūsu tautas mūzika. Viņš izveidojis gan kameransambli Marana, gan tautasmūzikā bāzēto Pūces etnogrāfisko orķestri, kuros pats muzicējis un arī dziedājis, būdams diplomēts kordiriģents.

Valts Pūce dzimis 1962. gada 7. februārī režisora Voldemāra Pūces ģimenē. Absolvējis Em. Dārziņa speciālo mūzikas skolu (1969–1980) un LVK kordiriģēšanas nodaļu (1980–1987). Valts jau astoņdesmito gadu vidū bija nodevies džezrokam ne pārāk populārajā Salvē - Egila Pētersona ansamblī, kur spēlējuši arī Uģis Prauliņš, Andris Alviķis un pat Guntars Račs. Savukārt dārziņskolā Pūces klasesbiedri bija dziedātājs Arnis Mednis un pianists Harijs Bašs. Savu kordiriģenta izglītību Pūce lika koros Alojā un Ulbrokā, vairākus gadus Valts vadīja arī vokālo grupu deju ansamblī Liesma.

1986. gadā Valts Pūce no konservatorijas studentu vidus izveidoja sastāvu kameransamblī Marana, kur pats ne tikai diriģēja, bet arī spēlēja klavieres un akordeonu, sacerēja visas dziesmas un aranžēja tās, izmantodams tradicionālos akadēmiskos  instrumentus - čellu, vijoli, oboju, kontrabasu utt. Marana kļuva pie Valta Pūces komponista daiļrades laboratoriju – kompozīciju viņš apguvis pie Selgas Mences, Pētera Plakida. Vairāki Maranas perioda skaņdarbi bāzēti latviešu folklorā, vairāki darbi sacerēti ar dzejnieka Aivara Neibarta vārdiem - kameropera Šahs un mūzikls Visādas drazas, cikls Kāds mani sauc un citas dziesmas. 1996. gadā izdotajā Maranas CD Parasta diena piedalījies Renārs Kaupers, par īstu grāvēju padarot dziesmu Notiksies, kam jānotiek.

Kopš 1989. gada Valts Pūce pievērsies arī teātra mūzikai, mūzikai Aristofana lugai Putni sekoja skaņu partitūras Latvijas teātros, tostarp Hamlets Liepājas teātrī, Drosme nogalināt Nacionālajā, Sūnu ciema zēni - Dailē. Pūce sarakstījis mūziku reiz slavenajam TV seriālam Cukura nams un lugai Eža kažociņš Leļļu teātrī.

1998. gadā par grandiozu notikumu kļuva Šveika iestudējums Dailes teātrī ar Prāta vētras piedalīšanos, 2 gadus vēlāk sekoja turpinājums – Šveika jaunās dēkas, kā arī mūzikli Ronja, laupītāju meita un Burvis no Oza zemes. Sacerēta mūzika kino un animācijas filmām, Pūce darbojies arī kā aranžētājs. 2006. gadā komponists izveidoja Pūces etnogrāfisko orķestri. Sadarbībā ar Igo tapis dziesmu cikls Zeme (2013).