Pasaule, pasaulīt, Baltijai, Tu smējies sapnī, Es neesmu Džeina Fonda – šīs un vēl vairāk nekā 100 dziesmas sacerējis komponists Boriss Rezņiks, ansambļa Eolika dibinātājs un vadītājs. Šodien, 3. maijā Boriss svin 70. dzimšanas dienu, un jubilāram vislabākos vēlējumus sūta Latvijas radio 2.

"Darbojas pēc pieprasījuma – kā taksometrs", reiz pajokojis komponists Boriss Rezņiks par savu ansambli Eolika, kas ir visilgmūžīgākais Latvijā dibinātais popmūzikas kolektīvs. Tā vēsture sākas 1966. gadā, kad vairāki E. Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas audzēkņi apvienojās rietumu mūziku kopējošā komandā, kuras pirmais nosaukums bija Varavīksne, bet vēlāk tika pieņemts nosaukums Eolika, saprotams, iespaidojoties no vēja dieva Eola arfu apraksta mitoloģijā.

Komponists, aranžētājs, dziedātājs, mūziķis un producents Boriss Rezņiks dzimis 1947. gada 3. maijā Rīgā, 1955. gadā uzņemts E.Dārziņa speciālajā mūzikas skolā, kordiriģēšanas klasē. Papildus apgūta vijoļspēle, veidojas vēlme savu dzīvi saistīt ar mūziku. Pēc dārziņskolas beigšanas 1965. gadā seko studijas J.Vītola Latvijas Valsts konservatorijā, kurā 1970. gadā Rezņiks ieguvis kordiriģenta diplomu. Pēc tam likumsakarīgi jādodas obligātajā karadienestā. Šo vienu gadu Boriss aizvada Baltijas kara apgabala Dziesmu un deju ansamblī, pēc kura iegūta kvalifikāciju – dziesmu un deju ansambļa dziedātājs.

Pēc armijas Boriss Rezņiks jau pie Latvijas filharmonijas atjauno Eoliku kā dziedoņa Aleksandra Sotikova, padomju dziesmu izpildītāja, pavadošo grupu. Pēc laika rodas iespēja veidot oriģinālu repertuāru, 1977. gadā Rezņika vadībā kolektīvs turpina uzstāties kā Eolika. Padomju laikā izdotas vairākas Eolikas skaņu plates ar Rezņika diesmām: Rīgas sapņi (1980, krievu val.), Pasaule, pasaulīt (1984), rokoperas Robinsons Krūzo ieskaņojums (1987).

90 procentu savu dziesmu Boriss Rezņiks sacerējis tieši Eolikas repertuāram, sākot ar 60. gadu agrīnajām melodijām līdz 21. gadsimtā tapušiem ieskaņojumiem. Kopā radīts vairāk nekā 120 dziesmu, kā arī mūzika 10 teātra izrādēm. Eolikas repertuārā nozīmīgs ir bijis arī Rezņika dziedātāja, taustiņinstrumentālista un aranžētāja, ne tikai vadītāja un galvenā komponista devums. Koncertējot kopā ar grupu Eolika, ir būts visdažādākajos Latvijas novados pilsētās un ciemos, apceļotas vairāk kā 20 valstis. Rezņika kompozīcijas vairākkārt iekļuvušas populārāko vidū Mikrofona aptaujā, Eolika plūkusi laurus konkursos un festivālos. Kopš atjaunošanās 1996. gadā Eolikas koncertos Boriss nepiedalās, vien uzstājas nozīmīgos koncertos, tostarp savās beneficēs.

Kopš 1992. gada Borisa Rezņika radošā laboratorija un darba vieta ir skaņu ierakstu studija Studio 55, kurā ievērojamais mūziķis ir vienlaicīgi īpašnieks, komponists, dziesmu un reklāmu producents, aranžētājs un skaņu režisors.