21. novembrī 55. dzimšanas dienā suminām mūsu kantrī dziedātāju un dziesmu autoru Aldi Rulli, kura balss skanējusi grupās Auda un Emburgas zēni.

Aldis Rullis Latvijas populārās mūzikas norisēs iesaistījies jau pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā, pakāpeniski no ģitārista izaugot pat dziedātāju, kura balss atpazīstama no pirmajām dziesmas taktīm.

Rīdzinieks, Vecmīlgrāvī uzaugušais Aldis Rullis mācījies Rīgas 31. vidusskolā, taču vidējo izglītību pabeidz jau 13. vakarskolā. Puikas gados 1952. gada 21. novembrī dzimušais Aldis aizrāvās ar futbolu, tad uzmanību piesaistīja brāļa draugs, kas prata spēlēt ģitāru. No 7. klases labu laiku Rullis apmeklēja ģitārspēles kursus klubā Vecrīga, kur apgūti arī mūzikas pamati. Viņš dziedājis arī skolas korī, un vectēvs no mammas puses pratis spēlēt vijoli.

Pēc vidusskolas sākas darba gaitas rūpnīcā VEF, tad klasesbiedrs jaunekli uzaicina uz zvejnieku kolhoza 9. maijs ansambli Adadžo ģitārista amatā. Nākas arī dziedāt, repertuāru veido ārzemju un latviešu dziesmas, un par pirmo Alda Ruļļa solonumuru kļūst dziesma Spīd jauns mēness, kas tikai nupat ieskaņota studijā. Mūziķa interešu lokā bija arī 20. un 30. gadu mūzika, trimdas latviešu grupas, tostarp Trīs no Pārdaugavas, no kā aizgūta dziedāšanas maniere. 1987. gadā kolektīvs turpina darboties kā salonmūzikas ansamblis jau ar nosaukumu Auda, un tā repertuārā ir vairākas Jāņa Diša dziesmas. Viņa dziesma Liepu ziedi Audas un Alda Ruļļa priekšnesumā ierindojas 2. vietā 1992. gada Mikrofona šlāgeraptaujā. Kopš tā laika Alda balss ir viens no Latvijas šlāgermūzikas zīmoliem, ar laiku iegūstot kantrī mūzikai atbilstīgas nokrāsas.

1995. gadā izdots Audas pirmais albums Tavā tuvumā, kas ir viens no pirmajiem šlāgermūzikas albumiem diska formātā Latvijā. 90. gadu nogalē Ruļļa un Audas darbība pieklust. 1998. gadā izdots Alda pirmais soloalbums Laimīgā dziesma mūzikas izdevniecībā Balss.

Pēc vēl 2 ansambļa Auda albumiem (Atkalredzēšanās (1998), izlase Gadiem ejot (1999)) jau šī gadsimta sākumā dziedātāja un ģitārista gaitas saistās jau ar grupu Emburgas zēni. Kopā skandētas dziesmas arī no Audas laikiem, taču pirmā kopīgā uzstāšanās 2001. gada Bauskas kantrī mūzikas festivālā iezīmē jaunu pavērsienu solista gaitās – prom no šlāgermūzikas! Ar laiku pat mainījies Alda Ruļļa balss tembrs un intonācijas, 2002. gadā kopā ar Emburgas zēniem aizvadīta veiksmīga koncertturneja kopā ar slaveno Ilmāru Dzeni. Izdoti albumi To saku no sirds (2006) un Pavasara logs (2007), 2014. gada albums Es sapņoju, kas pieteikts jau ar virsrakstu Aldis Rullis & Emburgas zēni, tika atzīts par labāko šlāgermūzikas albumu Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas vērtējumā.

Aizgājis no Emburgas zēniem, Aldis Rullis turpina darboties solo, kā arī dažādos projektos. Izveidots kantrī mūzikas duets ar Linitu Mediņu, ar kuru sadarbība sākās jau Emburgas zēnu laikā, bet pašlaik duetu pavada pašu izveidotā grupa Laika Vilciens.