Šodien, 12. maijā 55. dzimšanas dienu svin komponists un pianists, pa reizei arī dziedātājs Helvijs Stengrevics, un jubilāram laimi un jaunus muzikālus sasniegumus vēl Latvijas radio 2.

Savulaik Helvija Stengrevica sacerētās dziesmas lipīguma ziņā salīdzinātas par ar paša Maestro Raimonda Paula skaņdarbiem – komponista ražīgākais laiks bija 80. gadu otrā puse un 90. gadu sākums pagājušajā gadsimtā. Savu talantu mūziķis apliecinājis gan kā pianists – taustiņinstrumentālists, gan skaņradis.

Helvijs Stengrevics dzimis 1962. gada 12. maijā mūziķu ģimenē, mācījies P. Jurjāna bērnu mūzikas skolā, tad J. Mediņa mūzikas vidusskolas un Latvijas konservatorijas klavieru nodaļā. Studiju gados apmeklējis R. Paula džeza pianisma nodarbības, aizrāvies ar rokmūziku, sintezatoru tembru meklējumiem. Pēc konservatorijas beigšanas Stengrevics norīkots darbā uz Latvijas Filharmoniju, kur strādājis par taustiņinstrumentālistu Zigismunda Lorenca ansamblī, spēlējis pavadījumus Žoržam Siksnam. Muzicējis arī Vjačeslava Mitrohina grupā ARS, izveidojis trio Hei, bet 1989. gadā kļuva par vienu no rokgrupas Jaunais laiks dibinātājiem. Ap šo laiku sākas Stengrevica sadarbība ar Latvijas radio bērnu vokālā ansambli Dzeguzīte, kur Helvijs darbojies kā pianists-koncertmeistars un dziesmu un aranžējumu autors. Sacerēti atsevišķi skaņdarbi, cikls ar Jāņa Baltausa dzeju, veidotas tautasdziesmu un spiričuelu apdares, nospēlēti daudzi koncerti un veikti ieraksti.

Latvijas radio studijā H. Stengrevica skaņdarbus kopš 80. gadu vidus iemūžinājuši Viktors Lapčenoks, Aija Kukule, Žoržs Siksna, pats autors, grupa Jaunais laiks u.c. 1990. gadā izveidots īslaicīgs projekts Lietussargi, kur solists bija Helvijs Stengrevics pats, un tobrīd uzsākta sadarabība ar ģitāristu Armandu Alksni. Tā īstenojusies instrumentālās mūzikas programmās, šai jomā Stengrevics sadarbojies arī ar vijolnieku Raimondu Ozolu.

1994. gadā Helvijs sāka sadarbību ar dziedātāju Laini Ligeri, kas kļuva par viņa sievu. Ligere kopā ar TV konkursa meklējam solisti piedalījusies Stengrevica dziesmu albuma Dāvini man (1994) ieskaņojumā. Duetam izdots arī albums Gaismā (1997), kopā ar Armandu Alksni ieskaņots disks Klasix Fantasie (2000). 21. gadsimtā Stengrevica muzikālās aktivitātes pierimušas, vien retumis tapusi kāda dziesma.