Šodien, 6. jūnijā 60. dzimšanas diena ir ģitāristam un dziesmu autoram harijam Zariņam. Viņa meistarīgā ģitārspēle skanējusi ansambļos Eolika, Opus, Opus Pro un balādes Rozā lietus, Tu un es iemīļojis ikviens. Pašlaik Harijam ir sava grupa Colt, un lieliskajam mūziķim sveicienu jubilejā sūta Latvijas radio 2.

No garajiem rokera matiem izcilais ģitārists un dziesmu autors, pa reizei arī dziedātājs Harijs Zariņš šķīries jau sen, bet krūtīs viņam joprojām pukst romantiska un aizrautīga rokmūziķa sirds, kas alkst radīt skaistas dziesmas ar paša sacerētiem vārdiem. To viņš dara nu jau vairāk nekā 30 gadu, un kopš 1982. Harija ģitārspēle un kompozīcijas labi pazīstamas mūzikas, sevišķi smagā roka draugiem Latvijā.

Zariņš dzimis Ogrē 1957. gada 6. jūnijā, viņš sācis spēlēt ģitāru 14 gadu vecumā. Vispirms jaunietis vingrinājās solo, tad ar vienaudžiem tika spēlēts dažādās grupās, līdz Harijs pievienojās ansamblim Meloss. Grupu Harijs Zariņš atstāja 1982. gadā, lai kļūtu  par Latvijas PSR Filharmonijas mūziķi, proti, tobrīd jau popularitātes virsotnē esošā ansambļa Eolika ģitāristu. Tolaik un arī vēlāk, jau spēlējot jau grupā Opus, mūziķis daudz ceļojis pa toreizējo PSRS ar koncertiem.

No Eolikas 1985. gadā Harijs pārcēlās uz Zigmara Liepiņa vadīto Opus. Tā rindās muzicēja Zariņa vecais cīņu biedrs no Meloss laikiem, bundzinieks Oļegs Upenieks, liela interese par smago roku bija arī basistam Guntim Vecgailim. Trijotne no koncertiem un mēģinājumiem brīvajā laikā sāk spēlēt smagāku mūziku – hārdroku, šajā afērā iesaistot arī Opus vadītāju Liepiņu. Pēc solista meklējumiem šim amatam tika atrasts Ogres ansambļa Metronoms bundzinieks Oļegs Andrejevs jeb Alex. Jaunā projekta nosaukums – Opus Pro – tika atvasināts no pamatansambļa Opus vārda.

Harija Zariņa vadītās grupas Opus Pro debija notika 1986. gada mūzikas un mākslas festivālā Bildes. Grupas repertuāra pamatu veidoja tieši Harija kompozīcijas, lielākoties romantiskas rokbalādes. Kā ģitārists Zariņš ar Opus pro piedalījās Zigmara Liepiņa rokoperā Lāčplēsis,  tika izdota Opus Pro skaņuplate.

Kad projektā Rīga iesaistījās Opus Pro mūziķi, grupas darbība apstājās, atjaunodamās 1992. gadā. Notika sastāva izmaiņas, 1996. gadā klajā nāca Zariņa vadītā ansambļa pirmais CD Dzimmene. 

Kopumā izdoti 3 Opus Pro diski, arī Labāko dziesmu izlase, bet 2002. gadā Harijas Zariņš pārsteidza ar savu soloalbumu Lai dzied.

2010. gadā mūziķis izveidoja jauno komandu smagā roka stilā – Colt ar solistu Ati Ieviņu. Grupa sadarbojusies ar dziedātājām – Antru Stafecku un Dināru Rudāni, uzstājusies Latvijā ar Suzi Quatro, Pink Floyd Off the Wall, Slade, devusies tūrēs uz Sanktpēterburgu un Afganistānu, izdevusi divus albumus.

2015. gadā izdots Harija Zariņa skaņdarbu albums Mīlas rokbalādes, notika arī šāda nosaukuma koncerti.