21. martā 60. dzimšanas dienu svin populārais mūziķis, dziedātājs un dziesmu autors Gunārs Meijers, un vēlam jubilāram veselību un dzīvesprieku! Šodien Latvijas radio 2 pēc plkst. 19.05 piedāvā klausīties jubilāra autorkoncerta tiešraidi no Ogres novada kultūras centra.

„Ja es būtu gājis Konservatorijā, varbūt rakstītu tādas simfonijas kā Imants Kalniņš,” sacījis dziesminieks – autodidakts Gunārs Meijers. Viņš savu vārdu Latvijas populārajā mūzikā pirmoreiz ierakstīja ar dziesmu „Meitene” 1993. gadā, debitēdams Mikrofona aptaujā un tūdaļ izpelnīdamies nedalītu uzmanību. „Meitene” kļuva par Meijera vizītkartes skaņdarbu. Sekojuši desmitiem ieskaņotu dziesmu, Meijera kladē esot pat apmēram 300 pašsacerētu dziesmu notis, un daudz skaņdarbu mūziķis veltījis mīlestībai un dāmām – to vidū ir dziesmas „Ramona”, „Andželika”, „Mona Liza”, „Žanete” u.c.

Muzikālo talantu 1958. gada 21. martā dzimušais Meijers mantojis no tēva, kas pēckara gados bijis samērā labs ģitārists, uzstājies Rīgas klubos. Gunārs dziedāt sāka jau bērnudārzā, kopš sešu gadu vecum apguva ģitārspēli, taču uz mūzikas skolu vecāki dēlu neaizveda. Mācoties 8. vidusskolā, kur bijusi laba dziedāšanas skolotāja, Meijers dziedāja solo korī, piedalījās Edvīna Zariņa vadītajā ansamblī, un, kad Zariņš skolu beidza, grupa pārgāja Gunāra vadībā. Skolas gados dziesminieks bija aktīvs sportists, trenējās vieglatlētikā, taču pēc vidusskolas beigšanas sāka strādāt celtniecībā ar nolūku – tikt pie sava dzīvokļa.

Paralēli tiešajam darbam Gunārs Meijers allaž atradis iespējas darboties mūzikā. Apmēram 20 gadus viņš dziedājis vīru korī „Dziedonis” Imanta Kokara vadībā, kur nostiprināja balsi un no skatīšanās vien apguva diriģēšanu. Tāpat aktīvi tika spēlēts banketos un ballēs, tostarp konservatorijā, kurā Meijers tā arī neiestājās. Piedzīvoti grandiozi banketi kolhozos, spēlēts arī ārzemēs uz ielām. Radās paša dziesmas, ieturētas šlāgermūzikas, romanču un balāžu stilā, tām Gunārs bijis gan mūziku, gan vārdu autors.

Par otro Meijera profesiju pēc 12 gadiem celtniecībā kļuva bārmeņa amats. Viņš strādājis populārajā kultūras namā – krodziņā „Karakums”, kur apgrozījās daudz mūziķu, kas mudināja ķerties pie dziesmu ieskaņošanas un izdošanas. 1995. gadā klajā nāca Gunāra Meijera debijas albums „Tikai tev”, kam sekojuši vairāk nekā 10 soloalbumu: „Maharadža Vērmaņparkā” (1996), „Zelta lāsīte” (2000), „Es piederu jums” (2001), „Sarauj, Latvija” (2002), „Vakars krodziņā” (2003), „Veltījums” (2004), „Latvija rullē” (2006), „Brīvs un laimīgs” (2007) u.c. Jaunākais soloalbums „Saki man” tapis ar Leona Brieža dzeju un sadarbībā ar kori „Viesīte”. Visu šo laiku Gunārs Meijers aktīvi muzicējis ar dažādiem – lielākiem un mazākiem sastāviem (MKabinets; Gunāra Meijera kāzu un bēru orķestris; Gunārs Meijers un draugi, duetā ar Normundu Jakušonoku u.c.), arī solo, aktīvi atbalstījis Latvijas sportistus, sevišķi hokejistus ar savām dziesmām, rīkojis iespaidīgus jubileju koncertus.

Pirms dažiem gadiem mūziķis dibināja pats savu muzikālo krodziņu Rīgā, Tallinas ielā, kur regulāri koncertēja. Muzicēts ne tikai daudzviet Latvijā, bet arī pie tautiešiem ārvalstīs. Gunārs Meijers ir vairākkārt precējies, daudzbērnu tēvs, viņa hobijs ir makšķerēšana.