Šai dienā, 27 jūlijā daudz baltu dieniņu vēlam dziedošajam aktierim Guntim Skrastiņam 60. šūpuļsvētkos, un jubilāram sirsnīgu sveicienu sūta Latvijas radio 2.

Aktieris un populārā LTV raidījuma „Latvijas šlāgeraptauja” ilggadējais un atraktīvais vadītājs Guntis Skrastiņš dziedāt sācis
jau 70. gados. Pēc Ādolfa Šapiro Jaunatnes teātra, kura absolvēšanas 1976. gadā, Guntis tika iesaukts armijā, kur jauneklim laimējās iekļūt karavīru ansambļa Zvaigznīte sastāvā. Tolaik grupas vadītājs bija komponists Zigmars Liepiņš, mūziķu vidū bija Imants Vanzovičs, Laimis Rācenājs, Ēriks Naļivaiko.

Kaut gan Jaunatnes teātra režisora Šapiro sauklis bija: „Mums estrādnieki nav vajadzīgi,” tomēr tika veidotas literāri muzikālas, latviešu dzejnieku daiļradei veltītas programmas, kuru autore bija režisore Lūcija Baumane. Guntis Skrastiņš dziedāja arī muzikālajās izrādēs „Saule rasas pilienā”, „Skroderdienas Silmačos” un lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku – „Mauglis”, „Suns un kaķe” u.c. 1980. gadā aktieris debitējis arī kino – lentē „Trīs dienas pārdomām”.

80. gados sākās Gunta Skrastiņa pastāvīgas koncertturnejas pa Latvijas klubiem un kultūras namiem, zināmā mērā ejot arī vecākā brāļa, ievērojamā dziedošā aktiera Imanta Skrastiņa pēdās. Guntis un Imants kopā iestudējuši Rūdolfa Blaumaņa daiļradei veltītu programmu, vēlāk sadarbība notikusi ar komponistiem Andreju Laukmani, Valdi Zilveri, Gunāru Rozenbergu.

Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas Guntis Skrastiņš lielākoties strādājis Latvijas televīzijā, paralēli darbojoties pasākumu vadītāja ampluā un muzicējot. Pēdējos gados tas notiek ar ansambli „No pusvārda”, kur mūziķu vidū ir slaveni vārdi – Modris Laizāns, Juris Kristons u.c. 2008. gadā izdots Gunta Skrastiņa un „No pusvārda” albums „Kur ir tas ķeizars?”, kurā iekļautas dziesmas ar Aleksandra Čaka, Māra Čaklā un Imanta Ziedoņa dzeju, tās komponējuši  grupas „No pusvārda” mūziķi. Tās joprojām ir Gunta
Skrastiņa repertuārā, tāpat kā Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna mūzika.

Jau 1999. gadā kopīgs albums ieskaņots ar brāli Imantu – tajā brāļi atturējušies no ziņģu un šlāgeru repertuāra, kāds iemūžināts albumā „Starp valstsvīriem un grāfiem” (1994), kur Skrastiņš dziedāja kopā ar aktieri Rūdolfu Plēpi. „Aktieris jau nav nekāds dziedātājs. Aktieris ir dzejas pasniedzējs caur mūziku,” uzskata Guntis Skrastiņš.