Šodien, 26. jūlijā dziedošais aktieris Andris Bērziņš svin 65. dzimšanas dienu, un jubilāram daudz baltu dieniņu vēl LR2.

Andris Bērziņš, būdams diplomēts aktieris un režisors, jau četrdesmit gadu ik pa laikam apliecina savu muzikālo talantu. Viņa aktīvā ir vairākas solo dzejas un dziesmu programmas, ar kurām Bērziņš priecē klausītājus Latvijā, un, būdams brīvmākslinieks, ik pa laikam viņš piedalās kādā izrādē. 2017. gada vasarā tas ir Ulda Marhilēviča un Māras Zālītes mūzikls Tobāgo, kura aktieru vidū Bērziņš bija arī tā pirmajā izvedumā Dailes teātrī.

Dzimis 1952. gada 26. jūlijā, Līgatnes papīrfabrikas aktieru ģimenē, Andris Bērziņš mācījās vietējā skolā un piedalījās pašdarbībā. Viņa tēva brālis prata spēlēt cītaru, tēvs - vijoli un akordeonu, mamma skaisti dziedāja, līdz ar to muzikālās dotības zēns varēja attīstīt kopš dzimšanas. Sekoja mācības Cēsu 1. vidusskolā. Andris piedalījās skolasbiedru ansamblī, kādu laiku Cēsu restorāna ansamblī sita bungas.

Nejaušība Bērziņu padarīja par audzēkni Rīgas kinoaktieru studijā – Andris bija devies līdzi skolasbiedrenei uz eksāmeniem, un vērtētāji ievēroja kautrīgo, talantīgo puisi. Taču sekoja dienests, pēc kura topošais aktieris atgriezās studijā, pēc laika iestājās Latvijas Valsts konservatorijas Teātra mākslas fakultātē, kuru absolvēja 1977. gadā.

Jau studiju gados Andris Bērziņš kļuva par Dailes teātra aktieri, tur aizvadot 15 darba gadus. Viņš atveidoja mīlētāju lomas, varoņus, bija viens no pūļa, lika lietā savu dziedātāja talantu. 70. gadu 2. pusē Dailes dziedošie aktieri – Ivars Kalniņš, Jānis Paukštello, Varis Vētra un Andris Bērziņš apvienojās kvartetā Mūžīgais unisons, apceļoja Latviju ar dziesmu un dzeju programmām. 1986. gadā Bērziņš ieguva arī teātra režisora diplomu, saņēmis piecinieku par Šekspīra lugas Kā jums tīk iestudējumu Dailes teātrī.

Kopš 1989. gada Andris Bērziņš ir brīvmākslinieks, taču piedalās atsevišķās izrādēs, lielākoties muzikālās. To vidū bijušas dziesmuspēles Tobāgo, Džons Neilands, Tobāgo, mūzikls Ceplis, Dailes teātra koncerti, kopā ar Mūžīgo unisonu tapa Imanta Ziedoņa 70. jubilejas programma. Kopā ar meitu Mariju Andris Bērziņš piedalījās Zigmara Liepiņa melodrāmas Adata iestudējumā Nacionālajā teātrī. Paralēli aktieris iesaistījies neatkarīgā teātra Kabata un kluba Hamlets darbā jau kā uzņēmējs, ieskaņojis latviešu estrādes klasiku albumā Bērziņa balzams (1998), ir piedalījies Raimonda Paula mūzikas projektā Ceremonijorķestris Miers un bērziņš, uzstājies Maestro Dziedāšanas svētkos un ir darbaprieka un enerģijas pilns.