16. aprīlī svētku diena ir dziedošajai aktrisei un ansambļa Drama dalībniecei Ditai Lūriņai, kas svin 40. šūpuļsvētkus, un tikpat skanīgu balsi arī turpmāk un visu radošo ieceru piepildīšanos jubilārei vēl Latvijas radio 2!

Dita Lūriņa-Egliena var lepoties ar izcilu talantu kombināciju – viņa ir lieliska aktrise un reizē apburoša dziedātāja, kuras valdzinošais soprāns skanējis kā muzikālās izrādēs, tā koncertos un ierakstos. Jau bērnībā viņa zināja, ka grib kļūt par aktrisi, un ar šo sapni sacentās vien vēlme – kļūt par baletdejotāju, jo balets ir vēl viena Lūriņas kaislība. Ļoti nozīmīga dziedošās aktrises mūžā ir sadarbība ar Maestro Raimondu Paulu, Lūriņa atveidoja galveno lomu mūziklā „Kerija. Retrospekcija” (2008), iestudēja dziesmu ciklu „Kabīrijas naktis” (2012), ar Paula dziesmu priekšnesumiem piedalījās Jāņa Petera 75. jubilejas koncertā Arēna Rīga (2014) u.c.

1978. gada 16. aprīlī dzimusī Dita ir aktieru bērns – viņas mamma Marita strādāja Liepājas teātrī, tēvs Valdis – Nacionālajā teātrī, un viņš kļuvis par vienu no ievērojamākajiem teātra režisoriem Latvijā. Līdz 18 gadu vecumam Lūriņa bija liepājniece, kur arī pabeidza vidusskolu, apmeklēja baleta studiju, piedalījās Liepājas teātra izrādēs, atveidodama bērnu lomas. Sekoja studijas Kultūras akadēmijā, un pēdējos kursos 1999. gadā jaunā aktrise jau piedalījās mūzikla „Mana skaistā lēdija” masu skatos Nacionālajā teātrī. Par tā štata aktrisi Lūriņa kļuva 2000. gadā, jau 2001. gadā par Maijas lomu lugā „Maija un Paija” tika godalgota ar Spēlmaņu nakts balvu kā Labākā jaunā skatuves māksliniece.

Kopš tā laika sekojušas vairākas Spēlmaņu nakts balvas un nominācijas, Lūriņa pārliecinoši ir Nacionālā teātra vadošā aktrise, godalgota ar Amtmaņa- Briedīša prēmiju, Triju zvaigžņu ordeni, piedalījusies vairākos desmitos izrāžu, sniegusi neskaitāmus koncertus gan solo, gan kopā ar kolēģiem – dziedošo aktieru ansambli „Drama”, kurā dzied Karīna Tatarinova, Ditas vīrs Mārtiņš Egliens un Mārcis Maņjakovs. Kolektīvam īpašu dziesmu albumu „Mana privātā dzīve” sacerējis Raimonds Pauls, tāpat Maestro mūzika skanēja NT izrādē „Trubadūrs uz ēzeļa” (2013), kas vēstīja par dzejnieku Jāni Sudrabkalnu un aktrisi Birutu Skujenieci, kuras lomu atveidoja Dita.

Lūriņas muzikālais talants īstenojies mūziklu Vestsaidas stāsts, Nožēlojamie uzvedumos, rokoperā „Ei, jūs tur”, Dita dziedājusi Ķīpsalas Ziemassvētku koncertos, Siguldas opermūzikas svētkos, NT dažāda žanra koncertos un muzikālajos uzvedumos, uzvedumā „Ziedonis. Lācis. Sievietes”, kura dziesmas iemūžinātas arī diskā. Populārā aktrise, kas strādā ne tikai savā teātrī, bet piedalījusies Latvijā populāru seriālu – „Neprāta cena”, „Ugunsgrēks”, „Likteņa līdumnieki”, „Būt mīlētai” un „Eņģeļu māja” – tapšanā, dziedājusi duetus ar Igo, Kasparu Tīmani, Kārli Būmeisteru. Nacionālā teātra repertuārā nozīmīgākās muzikālās izrādes ar Ditas Lūriņas piedalīšanos bijušas Jāņa Lūsēna rokopera „Sfinksa” (2001), Zigmara Liepiņa mūzikli "Adata"(2006), „Vadonis” (2009) un opera-melodrāma „Parīzes dievmātes katedrāle” (2012), pēc pašas aktrises iniciatīvas radītas soloprogrammas „Sapnis par Brodveju (2009) ” un „Tango. Bez asinīm” (2018), ko Lūriņa sagatavojusi par godu 40. jubilejai. Pēdējos gados Dita piedalās arī dziedošo aktrišu apvienībā „Saldais”, kas veido pazīstamu latviešu dziesmu koverversijas un rada jaunas kompozīcijas. Vienlaikus ar nerimtīgo darbu Dita Lūriņa-Egliena ir gādīga māmiņa 2 bērniem - dēlam Ernestam un meitai Grētai.