Šodien, 13. jūnijā 60. dzimšanas dienu svin populārais dziedātājs Žoržs Siksna, kādreizējais Latvijas radio solists, un jubilāram daudz laimes un saglabāt  tikpat nedziestošu dzīvesprieku un humoru vēl Latvijas Radio 2!

Kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem dziedātājs Žoržs Siksna spējis saglabāt neatslābstošu publikas interesi par sevi, pirmkārt, jau izcilās balss dēļ. Pasakainā liriskā tenora īpašnieks apliecinājis savu talantu vispirms jau popmūzikā, bet arī dziedot nopietnu, akadēmisku repertuāru, kā arī darbojoties pedagoģijas jomā.

Savu muzikālo karjeru 1957. gada 13. jūnijā Augstkalnes pagastā dzimušais dziedātājs Žoržs Siksna sāka 8 gadu vecumā ar klarnetes mācīšanos Dobeles bērnu mūzikas skolā. Sekoja studijas Jelgavas mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu nodaļā pie pedagoga jūlija Grūtupa, taču jauneklis skaidri apzinājās, ka nekļūs par izcilu klarnetistu. Turklāt sāka vilināt dziedāšana - Jelgavā 17 gadu vecumā Žoržs sāka Jelgavas orķestrī Gamma. Dziedāšanu mācīties Siksna brauca uz Rīgu, pie slavenā tenora Leonīda Zahodņika, kas savulaik studējis Itālijā. Tieši Zahodņiks piespieda Žoržu dziedāt arī nopietno repertuāru - neapolitāņu ārijas, kas lika labus pamatus tenora vokālajai meistarībai, tolaik domāts arī par operdziedoņa karjeru. Tieši ar Zahodņika ieteikumu 1978. gadā Siksna nonāca Raimonda Paula ansamblī Modo, kur uzmirdzēja Herstvuda tēlā mūzikla Māsa Kerija koncertuzvedumā. Gadu vēlāk Žoržs Siksna kļuva par Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestra solistu, šai darbā aizvadīdams desmit gadus.

Viņa balss studijas ieskaņojumos iemūžināta neskaitāmās latviešu un ārzemju autoru dziesmās, kuru vidū ļoti būtisks bijis Raimonda Paula devums. Siksnas dziedātās melodijas vairākkārt ierindojušās starp populārākajām Mikrofona aptaujā, un lielāko grāvēju vidū minamas: Muļķe sirds, Vālodzīte, Genoveva, Nepalaid garām, Mīļā, Leonora, Smeldzošais septembris, Mātei un daudzas citas. Žoržs Siksna bijis solists arī ansamblī Metronoms, dziedājis restorānos, varietē, 1988. gadā kļuva par Filharmonijas grupas solistu.

90. gados tenors sāka uzstāties privātās viesībās, rīkoja koncertus Rīgas muzikālajā teātrī ar neapoliešu dziesmu repertuāru, izmēģināja spēkus klasiskajā mūzikā solokoncertos Vāgnera zālē. Krietnu laiku Žoržam bija sava privātā vokālā studija, viņš strādājis par pedagogu Rīgas 100. jeb roka vidusskolā, sagatavotas arī garīgās mūzikas programmas. Klaipēdas muzikālajā teātrī Siksna atveidojis Ļenski operā Jevgeņijs Oņegins, būdams šī teātra solists 3 gadu garumā, bet dziedāts arī uz kruīza kuģiem. Spējis uzturēt nedziestošu publikas mīlestību visu karjeras laiku, tenors uzjundīja pamatīgas kaislības 2009. gada šovā koru kari, arī turpmāk sadarbodamies ar Jelgavas tirkīza ansambli. Un nemitīgā koncertdarbībā aizvadīti vairāk nekā 40 gadi!

2013. gadā par albumu Mēs tikāmies martā izpelnījās Žoržs Siksna izpelnījās labākā šlāgermūzikas albuma godu Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā Zelta Mikrofons. Sākot par 90. gadu vidu, izcilais dziedonis ieskaņojis vairākus soloalbumus ar popdziesmām: Vasaras vīns, Mēness pār Neapoli, Tevi sveicinot, Atnāc vakarā, Ziemassvētku programmu ar bērnu kori Varavīksne u.c. Klajā nācis arī neapoliešu dziesmu un operāriju disks Ne tikai opera… (2007). Par godu jubilejai sagatavota labāko dziesmu izlase no 80. gadu grāvēju plašā pulka. Dziedonis turpina savu pedagoģisko darbību ar audzēkņiem studijā Jūrmalā, ir LNB vīru kora kormeistars.