Šodien, 10. oktobrī apsveikumus 55. dzimšanas dienā saņem dziedātājs un dziesmu autors Edmunds Mednis, kādreizējais kapelas Bumerangs solists, kas tagad mīt viņpus okeānam, un daudz baltu dieniņu jubilāram vēl Latvijas Radio 2!

Kopš 1999. gada Edmunds Mednis uz pastāvīgu dzīvi apmeties ASV, taču Latvijā par kādreizējo meiteņu mīluli atgādina dziesmas, kuras tapušas kopā ar kapelu Bumerangs, kā arī jau Amerikā, Mednim sadarbojoties ar mūziķi Ēriku Kīnu.

Kapela Bumerangs savu panākumiem vainagoto darbību sāka 1986. gada 26. augustā kāzās Omuļos, un trīs no ansambļa mūziķiem – Edmunds, Vents Armands Krauklis un Aivars Trēziņš – bija kopā mācījušies Cēsu mūzikas vidusskolā. Medņa pamatprofesija tolaik bija sitaminstrumentu mūziķis, tāpat kā kolēģi, arī viņš dažādos sastāvos (grupas Ģenerators, Alianse u.c.)  iepriekš bija spēlējis rokmūziku. Pēc panākumiem tika nolemts viena vakara kāzu projektu padarīt par ilgspēlējošu kolektīvu. 1987. gada sākumā tika pieņemts nosaukums Bumerangs un izveidota nopietna koncertprogramma, kaut tolaik pamatnodarbe vēl bija kāzu un deju vakaru mūzikas spēlēšana. Seko negaidīts koncertceļojums uz Baškīriju, priekšnesums Latvijas TV, un drīz vien grupa Bumerangs kļuva slavena. Edmunds daudz enerģijas iegulda nākamās brīvdomīgās koncertprogrammas aranžējumos, kas 1987. gadā izskan 90 reizes.

1988. gadā notiek Bumeranga koncertturneja uz ASV un Kanādu ar TAD Gauja, tiek ieskaņots koncerts Zaķusalas TV Līgo noskaņās, notiek 332 koncerti gadā.

1989. gadā Bumerangs ceļo uz Armēniju, uzstājas Mežaparkā 7000 klausītāju priekšā, notiek brauciens uz Maskavu. Turpmāk Valkas kapelas mūzika skan Mikrofona aptaujā, izdota kasete Latvijas likteņstāsti. Edmunds un Vents dziedot apbraukā barikāžu aizstāvjus, un Mikrofona aptaujas labāko desmitniekā ierindojas Bumeranga skandētā Par dzimteni dziesma.

1995. gadā izdota kasete Bumerangs atgriežas, ieskaņots savs Skroderdienu Silmačos variants, un 2000. gadā klajā nāk CD Agrāk un Tagad, kas nosacīti ir Edmunda Medņa atvadu albums, jo mūziķis pārceļas uz ASV, kur izveido jaunu ģimeni.

Jau Bumeranga laikā Mednis sacerējis virkni dziesmu, kas ieguvušas popularitāti: Deju zālē, Klaidonis, Pūš sejā, Pretī, Skumju dziesmu spēlē radio, Sentiments, Tev un man un citas, kam nereti pats bija arī vārdu autors. ASV mūziķis sadarbojās ar grupu Adam Zahl, kuras dalībnieks Ēriks Kīns kļuva par Edmunda Medņa partneri jaunu dziesmu sacerēšanā un ieskaņošanā.

2006. gadā mūziķi ierakstīja savu pirmo dziesmu Putni, kas izskanēja grupas Bumerangs 20 gadu jubilejas koncertā. Panākumi lika ķerties pie albuma, un 2007. gadā klajā nāca CD Lidojums. Tam sekojušas vēl vairākas Medņa solodziesmas, tostarp, sadarbībā ar ansambli Dzeguzīte, vairākkārt 80. un 90. gados ļoti populārais mūziķis uzstājies koncertos dzimtenē.