Šodien, 25. septembrī skaisto 65. dzimšanas dienu svin dziedātājs un dziesmu autors, grupas Menuets solists Adrians Kukuvass. Viņš dziedājis arī karavīru ansamblī Zvaigznīte, grupās Ādaži un Tip Top, pats izveidojis un vadījis ansambļus Proventus un Rekvizīts, un jubilāram skanīgu balsi arī turpmāk vēl LR2.

Dziedātājs Adrians Kukuvass latviešu mūzikas vēsturē galvenokārt iegājis kā neatkārtojams Imanta Kalniņa dziesmu izpildītājs ansambļa Menuets sastāvā. Taču vienlaikus Kukuvass kopš septiņdesmito gadu nogales veidoja savu solokarjeru arī kā komponists un grupu Proventus un Rekvizīts līderis.

Dziedātājs un dziesmu autors, mūzikas pedagogs Adrians Kukuvass dzimis 1951. gada 25. septembrī Rīgā. Mācījies dārziņskolas kora klasē, tad pārgājis uz trompetes klasi jau Jūrmalas bērnu mūzikas skolā. Trompetes nodaļa absolvēta arī J. Mediņa mūzikas vidusskolā.

Ar skolasbiedriem izveidotajā ansamblī Menuets Kukuvass kļuva par dziedātāju un sāka arī komponēt. Desmit ražīgiem gadiem Menuetā pa vidu divi gadi aizvadīti karavīru ansamblī Zvaigznīte, kopā ar kuru plūkti lauri festivālā Liepājas dzintars ‘71. Savukārt kopā ar ansambli Menuets festivālā 1. vieta izcīnīta 1976. gadā, togad Kukuvass atzīts par festivāla labāko solistu. Drīz pēc tam, kad jau ieskaņota skaņuplate Dzeguzes balss, Adrians aizgāja no ansambļa Menuets, lai kļūtu par kolhoza Ādaži grupas galveno solistu. Vēlāk viņu pie sevis pārvilina jau Filharmonijas kolektīva Tip Top vadītāja Imants Paura. Tolaik popularitāti Latvijā iekaro Adriana skandētās dziesmas Piezvani man, Bišu lācis, kā arī paša sacerētās Jūlijnakts un Atgriežoties.

Pirmās dziesmas Adrians Kukuvass sacerējis jau padsmitnieka vecumā. Sekoja ilgāks pārtraukums, paklusām komponējot, un dziesmu birums no jauna sāka raisīties 80. gadu sākumā. Tapa pirmais dziesmu cikls ar Māras Zālītes vārdiem Rīt varbūt. Pēc Tip Top Kukuvass atgriezās Ādažos, kur grupa turpināja darboties jau viņa vadībā kā Proventus. Ar to tika iestudēts Kukuvasa dziesmu cikls Debesu dāvana ar Čaka dzeju,  nospēlējot vairāk nekā 140 koncertu visā Latvijā.

Kad pārmaiņu vēji skāra Ādažus, Adrians Kukuvass izveidoja jaunu projektu Rekvizīts, ar kuru operetē iestudēja savu rokoperu Nāriņa. Par nākamo darbu Operetes teātrī kļuva Kukuvasa komponētais dzejas cikls Caur mākoņu vārtiem ar Austras Skujiņas un Jāņa Ziemeļnieka vārdiem ar Juri Pučku galvenajā – Dzejnieka lomā. Diemžēl bez lielas ievērības līdz pirmizrādei palika nenonāca jau Kukuvasa rokoratorija Prometejs, kas tika atskaņota barikāžu laikā.

Deviņdesmitie gadi, ja neskaita grupas Menuets augšāmcelšanos, dziedātājam lielākoties aizritēja politikas zīmē. Sākās pedagoģiskā darbība BJC Daugmale, mācot ģitārspēli un rokmūzikas pamatus. Vienlaikus turpinājās skaņraža darbs, radīti skaņdarbi bērnu mūzikas jomā: dziesmas, kā arī mūzikli Mazais princis un Rukšu svētdiena. Izdoti A. Kukuvasa albumi Atgriežoties (1996), Baltais brīdis (1997, ar Antru Ozolu), Debesu dāvana (cikls ar A. Čaka dzeju, 2001), Starp rīta zvaigznēm (2006, ar Inetu Rudzīti).