Šodien, 30. aprīlī pusapaļo 65. jubileju svin dziedātājs un komponists Harijs Užans, kurš darbojies Ulda Stabulnieka ansamblī, grupās Selga, Baltijas balsis, Sandra un Harijs, un mūziķim laimes un veiksmes vēlējumus ar paša dziesmu sūta Latvijas radio 2.

Ģitārists, komponists un dziedātājs Harijs Užans jau kopš 1968. gada ir spēlējis un dziedājis kopā ar Latvijas izcilākajiem māksliniekiem, to vidū bijuši Uldis Stabulnieks un grupa Tip Top, Aleksandrs Kublinskis, Andrejs Lihtenbergs un ansamblis Selga, Zigfrīds Račiņš, Nora Bumbiere un daudzi citi.

Harijs Užans dzimis 1952. gada 30. aprīlī Rīgā, Jaunciemā, kur viņa tēvs, trompetists, vadīja ansambli Jaunciema papīrfabrikā. Jau desmit gadu vecumā tajā sāka spēlēt Harijs – sita bungas, apguva kontrabasa un klavierspēli. Tad aizrāvās ar ģitāru, ko spēlēt mācījās pie Oļģerta Zariņa (diksilends Retro). Kad pabeigta Jaunciema astoņgadīgā un Rīgas 28. vidusskola, Harija ceļš veda uz J. Mediņa mūzikas vidusskolas kontrabasa klasi. Tā gan netika pabeigta ar diplomu, jo Harijs aizrāvās ar muzicēšanu. Pats pirmais Užana ansamblis bija tā laika jauniešu aprindās visai populārā rokgrupa Jokdari, ko vadīja brāļi Airapetjani. Labu laiku spēlēts Palangas bārā Biruta, pēc tam Medicīnas darbinieku kluba ansamblī Medicum, pavadot Zigfrīdu Račiņu, kas jau tolaik dziedāja duetā ar Sandru Ozolīti.

70. gadu sākumā Harijs Užans spēlēja ģitāru un dziedāja Aleksandra Kublinska ansamblī Baltijas balsis, tad pārcēlās uz grupu Selga, kur sāka komponēt, bet vēl pēc tam – kļuva par ģitāristu Ulda Stabulnieka ansamblī, kas darbojās Latvijas Filharmonijā. Tur nostrādātiem 3 gadiem sekoja ilggadīgs darbs Jūrmalas koncertapvienībā, kas ar mūziķiem nodrošināja restorānus, bārus un varietē programmas. 70. gadu otrajā pusē vairākas Užana sacerētas dziesmas – Par vēju, tevi un mani, Par visu maksāju es dārgi, Meža mātei, Tava puķe – ieguva godalgotas vietas Mikrofona aptaujā Sandras Ozolītes un Ērika Kamarūta priekšnesumā.

1985. gadā Harijs Užans izveidoja kantrī mūzikas ansambli Sandra un Harijs, kurā dziedāja arī Nora Bumbiere. 1988. gadā notika grupas koncertceļojums uz ASV ar labiem panākumiem, un turpmāk Užans Štatos uzstājies vairākkārt.

90. gados izdotas vairākas Harija Užana ieskaņotas kasetes, kas bija nebēdnīgu dziesmu programmas duetā ar Aiju Cakuli. 2000. gadā klajā nācis izlases albums Par vēju, tevi un mani. Turpmāk mūziķis nav apstājies komponēt, muzicējis kopā ar Māru Krievkalni, Inesi Gresti un, protams, uzstājas solo. Pēdējos gados Užana daiļrade turpinājusies vairāk šlāgermūzikas, nekā kantrī gultnē.