Šodien, 29. jūnijā, 55. dzimšanas dienu svin mūsu lieliskais dziedātājs, dzejnieks un mākslinieks Igo, kuru vēl kā Rodrigo Fominu iepazinām grupas Līvi sastāvā, sekoja Liepājas kvartets, Remix, Lāčplēša un Kvazimodo lomas, albumi un neskaitāmi koncerti.

Bez būtiskiem pārtraukumiem liepājnieks Rodrigo Fomins jeb Igo uz mūsu roka skatuves ir kopš 1978. gada, tātad teju 40 gadudesmitus. Viņš ir viens no ievērojamākajiem Latvijas popmūzikas dziedoņiem, koncertējis Baltijas valstīs, NVS valstīs, Vācijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, ASV, Grieķijā u.c. Igo priekšnesumi iemūžināti daudzos albumos, gan solo, gan ansambļu Līvi un Remix ietvaros.

Savu karjeru astoņdesmito un deviņdesmito gadu spilgtākais rokdziedātājs Latvijā sācis kā vijolnieks Liepājas bērnu mūzikas skolā. Igo dzimis 1962.gada 29.jūnijā Liepājā, mācījies bērnu mūzikas skolā un pabeidzis to kā vijolnieks. Pēc tam sekoja vokālista studijas mūzikas koledžā, tad mācības Latvijas mūzikas akadēmijā televīzijas un kinorežisoru fakultātē.

Aktīvi koncertēt Igo sāka 1978.gadā grupā Corpus, 1980. gadā jaunais dziedonis pievienojās Līviem. 1984. gada republikas skatē Igo atzīts par labāko dziedātāju, nākošajā gadā viņš grupu pameta, lai dziedātu Liepājas kvartetā, ar kuru koncertēja visā Latvijā. Kad Liepājas kvartets izjuka, nāca uzaicinājums piedalīties Latvijas Radio izveidotajā supergrupā Remix.

Kopā ar šo komandu Igo ieguva ilgi kāroto stabilitāti, 1986. gada Vissavienības jauno dziedātāju konkursā Jūrmala viņš izcīnīja Grand Prix un sadarbībā gan ar Remix, gan Radio un TV estrādes orķestri ieskaņoja R. Paula un daudzu citu komponistu dziesmas. 1986. gadā Igo izcīnīja 2. vietu Rostokas popmūzikas festivālā Cilvēks un jūra.

1988. gadā Igo un Remix izpildītā Pie laika uzvarēja Mikrofona aptaujā, togad dziedātājs triumfēja titullomā Zigmara Liepiņa rokoperā Lāčplēsis. Gadu vēlāk milzu ievērību izpelnās viņa sadarbība ar Ievu Akurateri ciklā Klusums starp mums, kur Igo debitēja kā dzejnieks, sāka komponēt.

Deviņdesmito sākumā dziedātājs startēja projektā Rīga, tad atgriezās Liepājā un izveidoja klubu utt. Igo iedziedāja R.Paula mūzikla Meža gulbji albuma versiju, šai periodā viņa ievērojamākās skatuves lomas bija Kvazimodo Zigmara Liepiņa Parīzes Dievmātes katedrālē, Dželsomīno Jāņa Lūsēna mūziklā Dželsomīno melu zemē un Viktors Zigmara Liepiņa No rozes un asinīm. 90. gadu nogalē izdota labāko dziesmu izlase Tas ir Igo, soloalbums Bet dzīvē viss ir savādāk.

Traģiska autoavārija nobremzēja dziedoņa trauksmaino karjeras lidojumu, taču jau 2001. gadā klajā nāca kārtējais soloalbums Trīs dienas, kam sekoja Mirkļa liecinieks u.c. diski. Tajos Igo attālinājies no rokmūzikas, seko albumi Spēle un Ielpots, arvien attīstoties mūziķa radošajām izpausmēm. 2010. gadā uzsākts darbs pie dziesmu cikliem un koncertiem, kas veltīti zemes stihijām: no tetraloģijas īstenoti jau 3 projekti.

Igo turpina regulāri koncertēt, arvien daudzveidojot savu repertuāru un sadarbības partneru klāstu – to vidū bijuši redzamākie Latvijas komponisti, dziedoņi, mūziķi, kori, aktieri. Izpausmi radis arī dziedātāja mākslinieka un dzejnieka talants izstādēs, grāmatās u.c. darbos.