Šodien, 26. janvārī 55. dzimšanas dienu svin dziedātāja un dziesmu autore, dāmu kvarteta Vienalga man dibinātāja Aina Boža, un daudzpusīgo mākslinieci jubilejā sumina Latvijas radio 2.

„Dziesmas es nerakstu, viņas rakstās – nāk, kad grib un tik lēnām, cik spēj paiet. Viss notiek ļoti dabiski. Gadās, ka lai pabeigtu vienu dziesmu, vajadzīgi pat vairāki gadi, kamēr visi komponenti sameklē savu vietu,” par savu daiļradi saka dziedātāja un dziesmu autore, gleznotāja un psiholoģe Aina Boža.

Viņa dzimusi 1962. gada 26. janvārī Lazdukalna pagasta Kapūnē. Skolā sāka iet Madlienā, pēc 4. klases ar vecākiem meitene pārcēlās uz Krimuldu. Pēc 8. klases beigšanas Aina dodas uz Valmieras profesionāli tehnisko skolu. Seko 12 gadus ilgs darbs Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā, tiesa, jau 1980. gadā viņa uzrakstījusi savu pirmo dziesmu. Ainas Božas interešu lokā tolaik bijis arī kalnu tūrisms un neklātienes studijas Bulduru tehnikumā, kur iegūts daiļdārznieces diploms. Un 31 gada vecumā sākusi arī gleznot. 2002.gadā Boža absolvējusi RPIVA, studijas turpinot starptautiskajā Individuālās psiholoģijas institūtā, strādājusi par psiholoģi Umurgā un tagad savā privātpraksē Valmierā.

Pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, labu laiku šur tur dziedājusi citu autoru dziesmas, Aina apvienojās ar folkloras ansambļa Daina dziedātājām – Solvitu, Ivetu un Ingu, dibinot ansambli, kas vēlāk ieguva nosaukumu Vienalga man. Drīz vien Boža sacer vairākas dziesmas, divas tiek atskaņotas populārajā festivālā Latvju ziņģe, kas 1993. gadā notiek Valmierā. Panākumiem seko lūgumu uzstāties, klausītāju atzinība, popularitāte.

Pašlaik Aina Boža sacerējusi vairāk nekā 100 dziesmu, kas izdotas 10 skaņu ierakstu albumos (Iedegsim sveces, Draugam, Atmiņas, Nebēdājies, dvēselīt!, Tāda esmu, Bet debesīs, Tici, ceri, mīli!, Es nebēdājos vairs u.c.), tostarp krievu valodā tapušajā Oseņņaja pora. Kvartetam Vienalga man pajūkot, Boža turpināja uzstāties divatā ar Solvitu Sauli, dziedāts arī kopā ar Ilzi Āzeri. Pēdējās trīs albumu programmas Aina Boža iedziedājusi viena pati (duetā ar sevi), neatsakoties no nosaukuma Vienalga man.

Nu jau 7 gadus viņa uzstājas kā Aina Boža ar savām melodijām, kuras sacer un izpilda viena pati un uz 2015. gada albuma Man nav vienalga parakstījusies jau ar savu vārdu un uzvārdu. Ar savu radošo darbu mūziķe nopelna iztiku, apmaksā dziesmu ieskaņojumus studijā.

Ar koncertiem Aina uzstājusies daudzviet Latvijā, albumu prezentācijas parasti notiek Valmieras kultūras centrā. Notikušas vairākas viņas gleznu izstādes, 2007.gadā izdota Ainas Božas grāmata Pieskārieni, kurā apkopoti dziesmu teksti, gleznas, ritmiskas pārdomas.