Latgales rūžeņas, dziedātājas un dziesmu autores Aijas Rimšas mūsu vidū nav jau 11 gadu, bet viņas dziesmas dzīvo un skan. 10 muzikālajos gados – 9 dziesmu albumi! Tāds ir mantojums, ko mums atstājusi Aija Rimša, vienkārša latgaļu meitene ar neticami plašu sirdi un mūziķes dvēseli. Dziesmas viņai dzima dabiski un viegli, vārdi paši virknējās dzejoļos, kuriem tikpat dabiski, no kāda iekšēja avota atplūda melodijas. Diemžēl mūžs šai neparastajai, likteņa triecienu aizlauztajai mūziķei bija traģiski īss – tikai 38 gadi.

1967. gada 25. septembrī Rēzeknē dzimusī Aija bija vienkāršu ļaužu bērns. Tētis – šoferis – arī iemācīja pirmos akordus uz akordeona. Pati savu akordeonu Aija dabūja piecarpus gadu vecumā, taču meitene pati tiecās pēc klavierēm, kuru melnbaltie taustiņi sniedza daudz vairāk iespēju vispirms atkārtot dzirdētas melodijas, tad izmēģināt spēkus improvizācijā. Skolā vienmēr zināja, kur meklējama Aija, kad meitene bija pagaisusi: protams, pie klavierēm!

Aijai gribējās mācīties klavierspēli un dziedāšanu profesionāli, bet tādas iespējas nebija. Mūzikas skola atradās tālu, nebija neviena, kas viņu uz turieni vadātu. Pabeigusi vidusskolu, Rimša sāka strādāt Makašānu vidusskolā par vācu valodas skolotāju, iestājās LU Svešvalodu fakultātē, tad nāca mīlestība, Aija apprecējās un piedzima divi dēli, taču īstu laimi viņa neizjuta. Pārdomas tika izspēlētas klavieru skaņās, paklusām dungojot. Dzima pirmās dziesmas – par laimīgo un nelaimīgo mīlestību, sievietes dvēseli, kas arī turpmāk palika galvenā Aijas Rimšas apdziedātā tēma. Un viņas sulīgās balss skolotājs bija daba.

Dziedātājas un dziesmu autores Aijas Rimšas pirmā kasete Tev un vientulībai klajā nāca 1995. gadā. Latvijai tas bija sarežģīts laiks: kamēr daudzi lauzīja rokas izmisumā par Bankas Baltija krīzi un firmā Auseklītis pazaudētajiem sertifikātiem, mācījās ņemt kredītus un dzīvot uz parāda, Aija apraudāja savu salauzto sirdi. Tad un turpmāk viņas smeldzīgās melodijas un dzeja rezonēja ar simtiem citu sieviešu sirdīm. Dziedātāja atrada savu vietu mūzikā – viena pati, ar sintezatoru muzicēja saviesīgos vakaros, kāzās, atskaņodama lielākoties savas kompozīcijas un latgaliešu tautasdziesmas. 90. gados Rimša muzicēja Rēzeknes, Balvu, Ludzas, Preiļu  novadu klubos, viņa strādājusi par šuvēju, tad firmā REBIR, kā arī Ozolmuižas pagastā par kluba vadītāju. Diviem dēliem pievienojās trešais, taču ierakstos - dziesmās Vasaras rītausmā, Velti tu man sacīji, Kam tu raudi, māmulīte, Jau pavasaris mostas dārzā - iemūžināta tikai vidējā dēla Ilvara balss.

Par spīti smagajai slimībai, operācijām, Aija radīja mūziku līdz teju pēdējai stundiņai. Ieskaņoti 9 soloalbumi, kuru aranžējumi lielākoties tapuši ar producentu Andri Šīrantu. To vidū kā 7 Aijas oriģināldziesmu programmas, tā arī 2 latgaliešu tautasdziesmu kopojumi: Tev un vientulībai ’95; Mīlestības tango ’96; Vēju varavīksne ’97; Tev līdzās ’99; Kāzas Latgalē ‘2000; Kaprīzā meitene ‘2000; Večerinka Latgalē ‘2002; Ar manām ugunīm nespēlē ‘2002; Zem citām debesīm ‘2003.

Dziedātājas un dziesmu autores Aijas Rimšas dzīvesgaitas noslēdzās 2005. gada 14. oktobrī. 2015. gada 17. oktobrī notika pirmizrāde dokumentālajai filmai par mūziķi Īsamirdzi zvaigznem leidza, kas tika izrādīta daudzās Latvijas apdzīvotajās vietās. Šogad par godu Aijas pusgadsimta jubilejai izdots viņas dziesmu lirikas izdevums Aijas dziesmu klade.