12. martā nozīmīgo 55. dzimšanas dienu svin mūziķis, dziesmu autors un dziedātājs, grupas Jumprava dalībnieks Aigars Krēsla, kas muzicējis grupās Kvelde, Vitamīns un Otra puse, un staltajam hitu meistaram skanīgu sveicienu sūta Latvijas Radio 2.

Aigara Krēslas sacerētās un grupas Jumprava izpildītās dziesmas Peldētājs, Baltā, Vēl jāgaida, Ēna, Lēnā upe, grupas Otra Puse repertuāra dziesma Pēc lietus un citas pieskaitāmas latviešu populārās mūzikas zelta fondam. Kolēģi no Jumpravas Krēslam veltīja apzīmējumu „hitu meistars”, taču savu daudzpusību Aigars apliecinājis ne tikai kā mūziķis un dziesmu autors, bet arī uzņēmējs – darbojies Valmieras Multikluba vadībā, organizējis Valmieras rokfestivālus, bijis Jumpravas studijas direktors. Aktīvi muzicēdams 40 gadu garumā dažādu ansambļu sastāvā gan pie bungu komplekta, gan taustiņinstrumentiem, dziedot un komponējot, Krēsla atstājis jūtamas pēdas mūsu populārajā mūzikā. 

Muzikālo izglītību sitaminstrumentu un taustiņinstrumentu mūziķis Aigars Krēsla guvis Valmieras bērnu mūzikas skolas trompetes klasē. Jau 11 gadu vecumā viņš sāka piedalīties publiskos koncertos kopā ar skolas estrādes orķestri. Pēc tam, kad 1. daļā viņš bija pūtis trompeti, Krēslam radās iespēja pavingrināties pie bungu komplekta. Drīz vien Aigars kļuva par bundzinieku Valmieras Viesturskolas estrādes ansamblī, bet 15 gadu vecumā viņš pievienojās Valmieras kultūras nama ansamblim.

Pēc pamatizglītības iegūšanas Aigars Krēsla iestājās Cēsu mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu nodaļā. Studiju gados spēlēts Drabešu kultūras nama grupā, tad tapa ansamblis Vitamīns Valmieras slimnīcas klubā – tā vadību ar laiku uzņēmās Krēsla. Šai grupā par dalībnieku kļuva Aigars Grāvers, kas dažus gadus vēlāk aizsauca Krēslu uz Jumpravu. Spēlēts arī bērēs, rezultātā Aigars ieguva iesauku Stīvais.

Pēc sastāva maiņām grupā Vitamīns, Krēsla uz laiku pievienojās Valmieras kultūras nama ansamblim Kvelde, strādāja par dziedāšanas skolotāju, taču brieda nodoms pamest mūziku. Izskanēja Aigara Grāvera uzaicinājums – kļūt par bundzinieku grupā Jumprava, un sākās Krēslas karjeras uzplaukums. Rokgrupas bungu komplektam sekoja elektroniskās bungas, taustiņi un sekvenceri, Aigars sāka komponēt pats. Jumpravā viņš arī dziedājis ne tikai piebalsis, bet arī solo, ar kolēģiem piedalījies rokoperas Lāčplēsis iestudējumā. Aigars Krēsla vairākkārt ierindojies starp labākajiem dziedātājiem radioraidījuma Dzirkstele Prīmas aptaujā, atzīts par žurnāla Liesma mīluli, kopā ar Jumpravu un tās dziesmām plūcis laurus Mikrofona aptaujā.

90. gadu sākumā, palikuši trijatā, grupas mūziķi paziņoja par grupas izjukšanu, un Aigars Krēsla kopā ar Aigaru Grāveru izveidoja jaunu ansambli – Otra puse, kura repertuārā arī nonāca dažas Krēslas sacerētas dziesmas. Kopš 1997. gada Jumprava ir atdzimusi, regulāri pulcējas koncertus un turnejās.