„Mīļā, mans kuģis tālu jūrā, un apkārt viļņi vien,” savulaik populārajā dziesmā Mīļā skandēja tenors Žoržs Siksna. 20. aprīļa vakarā šie liktenīgie vārdi kārtējoreiz iemiesojās dzīvē, Baltijas jūras vidū uz prāmja Romantika, kas kursē starp Rīgu un Stokholmu. Žoržs ne vienreiz vien ir dziedājis uz kuģiem, bet šoreiz ar šo īpašo sarīkojumu aizsāka savas 60. jubilejas svinības. Koncerts viļņu bangās bija neikdienišķs arī tāpēc, ka pēc ilgākiem laikiem populārais dziedātājs varēja sastrādāties ar pamatīgu orķestri: muzikālo apvienību Vintāža Riharda Bērziņa vadībā. Šis nopietnais, jaunais pianists rūpīgi studē savulaik Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestrim veidotos skaņdarbus un aranžējumus, lai atdzīvinātu pagājušā gadsimta popmūzikas ieskaņojumus to oriģinālajā skanējumā. Tā arī Žoržs Siksna savu priekšnesumu sāka ar tenora balsij radīto popuriju Tev pieder mana sirds, kur savu aranžētāja prasmi savulaik apliecinājis Maestro Alnis Zaķis.

No kuģa nelielās skatuves kuplais un atbalstošais klausītāju pulks dzirdēja vien duci dziesmu, kuru vidū, protams, ar visskaļākajiem aplausiem tika sveikti Siksnas lielie grāvēji – Ap Jāņiem, Mārtiņos, Nepalaid garām, Mana pirmā dziesma, Smeldzošais septembris un Vālodzīte, kur dziedātājs kārtējoreiz iepriecināja ar pašrocīgu klarnetes spēli. Jūtams, ka Žoržs ļoti rūpīgi gatavojies šiem solokoncertiem, jo balss skan lieliski, pat spoži augšējā reģistrā. Tāpat spīdoši, droši un artistiski muzicēja Vintāžas mūziķi un meiteņu trio, kuru sniegums ar Žorža tembru saslēdzās vienā veselumā.

Ar skaļām urravām tika uzņemts arī veltījums Siksnas „liktenīgajai sievietei no Rēzeknes puses” Genovevai, taču Leonora šoreiz palika „aiz borta”. Līdztiesība tiks atjaunota gaidāmajā Žorža Siksnas izlases diskā, kura iznākšana sākotnēji bija plānota uz 21. aprīli, cerībā jauno albumu sērijā Leģendas tāpat prezentēt uz kuģa. Šie svētki pagaidām atlikti uz nezināmu laiku, taču MicRec apsolījuši uz dziedātāja 60. jubileju šo disku sagatavot.

Dažas no gaidāmajā albumā ietvertajām dziesmām Siksna klausītājiem atgādināja 20. aprīļa vakarā kopā ar Vintāžu. To vidū, protams, savu vizītkartes dziesmu Muļķe sirds Gunāra Rozenberga aranžējumā, kas Žoržam patīk labāk, nekā radio studijā iemūžinātā vecā versija. Dziesmu Sindija, kas dziedāta gan ar Mirdzu Zīveri, Gan Noru Bumbieri, šai vakarā tenors atskaņoja ar draudzeni Annu. Bet dziesma Sirdij jau nevajag skaitu tika pielāgota koncertam uz Romantikas klāja, kad asprātīgais tenors sāka ar vārdiem: „Sveika, Stokholma, skaistā pilsēta…” Patīkami, ka Žorža skandētajām dziesmām piebalsoja visu vecumu klausītāji, savu prieku par koncertu apliecinot aktīvās dejās. Bet pilnu savu zelta dziesmu programmu Žoržs Siksna taupa uz jubilejas koncertceļojumu, kurš sāksies 26. maijā Alūksnē un noslēgsies Līgo vakarā Dobelē Latvijas radio 2 piedāvātajā Jāņu svinēšanas pasākumā.

Jā, nedz pēc dziesmām, nedz asprātībām Žoržam nav jāmeklē kabatā. Nākamajā dienā, pēc koncerta uz kuģa, notika dziedātāja tikšanās ar klausītājiem neformālā preses konferencē, kur talanta cienītāju pulks un žurnālisti izbaudīja gan mākslinieka nepārspējamo humora izjūtu, gan negaidītās pianista spējas. Ar klavieru pavadījumu izskanēja dziesma Mīlas rudens, viena no Žoržam vismīļākajām melodijām, šis tas no amerikāņu mūzikas, atklājot dziedoņa salonmūziķa potenciālu. Pie baltā flīģeļa sēžot, Siksna uzsvēra, ka savu mūžu veltīs tikai mūzikai un neiesaistīties politiskās spēlēs. Padalījās izjūtās, kādas bijušas, dziedot, piemēram, 85 gadus vecai sirmmāmuļai un viņas draudzenēm, kam šādu dāvanu sagādājuši bērni. Dziedāts gan prezidentiem, gan restorānu apmeklētājiem, eksotiskās zemēs un mūsu pašu zemītes malu malās. Pašlaik dziedātājs sapņo par sapņo par mūsu tautasdziesmu iedziedāšanu. Par šādu pienesumu gandarīts noteikti būtu Latvijas radio 2 kolektīvs.