Sākot ar 30. aprīli, Latvijas Radio 2 skanēs Dziesmu svētkiem veltīts raidījumu cikls!

„Dziedot dzimu, dziedot augu” - iemīļotās latviešu tautasdziesmas pirmā rindiņa likta virsrakstā Daigas Mazvērsītes veidotajam raidījumu ciklam, kas veltīts skaistajai tradīcijai – Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, kurus pirmsākumos dēvēja par Vispārīgiem dziedāšanas svētkiem.

Sākot ar 30. aprīli, katru darbdienu, nākamnedēļ – ieskaitot arī brīvdienas – 30. aprīli un 4. maiju – varēsiet iepazīties ar dziesmu svētku tradīcijas stūrakmeņiem, tās veidošanos, tradīcijām. Raidījumi skanēs plkst. 11.30 ar atkārtojumu plkst. 16.30 līdz pat XXVI Vispārējiem dziesmu un XVI deju svētkiem.

Lakoniskajos sižetos tiks atainoti katri no līdz šim notikušajiem svētkiem, pārstāstot to norisi, atgādinot repertuāru, dalībniekus, spilgtākos notikumus un zīmīgas detaļas. Dzirdēsiet stāstus par ievērojamākajiem svētku diriģentiem, komponistiem, bez kuru dziesmām nebūtu iedomājami svētku koncerti. Neizpaliks atskats arī uz trimdas latviešu svētku norisi.

Katrs no stāstiem noslēgsies ar kādu dziesmu svētkos skanējušu dziesmu, sākot ar tautas dziesmām Jāņa un Dāvida Cimžu apdarē līdz mūsdienās zīmīgākajiem svētku skaņdarbiem.

Raidījumu cikls top sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Tā sižetu kopsavilkums un iespēja noklausīties raidījumu būs Latvijas radio 2 mājas lapā.