Kad pirms dažiem gadiem čellists Valters Pūce atsūtīja savas grupas "DaGamba" skaņdarbu uz Latvijas Radio 2, mums bija viņam jāatsaka – sadarbība ar franču mūzikas uzlecošo zvaigzni Lara Belerouza neskanēja latviešu valodā, līdz ar to kompozīcija bija nepiemērota raidīšanai ēterā. Arī šobrīd, kad klajā nācis jau trešais "DaGamba" albums "LudwigVanRammstein", jāsaka, ka pat Glāstonberijas festivālā pabijušā ansambļa priekšnesumu būtu teju neiespējami iekļaut ikdienišķā mūzikas programmā, kaut gan daudziem mūsu klausītājiem šāds ugunīgs un emocijās sakāpināts muzicēšanas stils noteikti iet pie sirds!

Divi čelli, taustiņu un sitaminstrumenti – tie ir Valters Pūce un Antons Trocjuks, kas grupā muzicē kopš tās dibināšanas 2011. gadā, kā arī irāņu mūziķis un dziedātājs Hamidreza Rahbaralams un taustiņinstrumentālists Dainis Tenis. Kompānijai pērn pievienojās piektais dalībnieks – sitaminstrumentu mūziķis Artūrs Jermaks, kas beidzis Florences Mūzikas akadēmiju, aktīvi koncertē Itālijā un darbojas arī kā dīdžejs. Kopīgiem spēkiem radīts kārtējais spēcīgs klasikas un, jāsaka, smagā roka miksējums, kas kopš slavenās vijolnieces Vanesas Mejas debija tiek apzīmēts kā crossover. Līdz šim "DaGamba" „izspēlējusies” ar Antonio Vivaldi Gadalaiku ciklu, Prokofjeva, Baha, Grīga un citu klasiķu skaņdarbiem, taču nav ignorējusi arī Valtera tēva, komponista Valta Pūces daiļradi, uzlūkojot to ar savu jauneklīgo un drosmīgo skatu. Pašu radītās versijas par Bēthovena un vācu grupas Rammstein tēmām ir jau trešais DaGamba albums, kas sekojis diskiem New Life (2012) un Recycled (2015).

Šoruden Latvijas dzimšanas dienu "DaGamba" ar saviem cienītājiem svinēja jūrā – uz kuģa Romantika, un Tallink patriotu mēnesī - novembrī jau vairāku gadu garumā priecē latviskas mūzikas cienītājus ar grupu "Sestā jūdze", "Lustīgais blumīzeris", "Apvedceļš" u.c. priekšnesumiem. "DaGamba" šai kompānijā, protams, izcēlās, jo 18. novembra vakarā nespēlēja dejas un līdzi dziedamas latviešu dziesmas, toties noveda klausītājus līdz baltkvēlei ar savu kaismīgo temperamentu un profesionālismu. Tas bija īsts svētku salūts: pārsteidzošs, mežonīgs skaistums, melodiju virpulis, kas mūziķu pašaizliedzīgajā priekšnesumā paņēma savā varā ikvienu. Bēthovens izklausījās pēc roka, Rammstein tēmas – pēc simfonijas, īsu brīdi ieskanējās arī mūsu tautasdziesmas Div’ dūjiņas un pat Maestro Circenīša Ziemassvētku tēma. Pēc pusotru stundu garās programmas, kurā tika pārskatīts viss līdzšinējais repertuārs, fani sastājās garā rindā, fotografējās un sūrojās, ka biļetes uz turnejas "LudwigVanRammstein" koncertiem jau izpirktas. Decembrī mūziķi dodas koncertēt uz Krieviju, bet, cerams, nākamgad "DaGambu" varēs klausīties ar komfortu jau Arēnā Rīga, lai visi gribētāji var izbaudīt šīs skurbinošās mūzikas varu, kur sajaucas klasika ar mūsdienām un Austrumu mūzikas noslēpumiem. Kas zina, varbūt reiz grupas priekšnesumā atmirdzēs arī Dārziņa Melanholiskais valsis vai kas cits no latviešu klasikas pūra, jo šie mūziķi prot ne tikai dragāt, bet arī glāstīt ar savu instrumentu skaņām.