1965. gada 1. aprīlis ir savulaik populārā radio raidījuma "Mikrofons" dzimšanas diena. Tā paša gada 12. oktobrī oficiāli tika atklāta arī Rīgas Sporta manēža. Tā kā nupat kā biju sācis strādāt "Mikrofonā", veidojot sporta sižetus, tad mani aizsūtīja sagatavot reportāžu par manēžas atklāšanu, kas tolaik bija izcils notikums galvaspilsētas sporta dzīvē. Lūk, kā tā toreiz izskanēja.

Reportāžas fragmentu klausieties audio pielikumā

Jā, tas bija 1965. gada 12. oktobris, kad jaunajā manēžā notika pirmās starptautiskās sacensības vieglatlētikā. Un sporta karaliene šajā necilajā ēkā jūtas mājīgi un komfortabli vēl šobaltdien. Protams, 60 m sprinta celiņš un 160 m apļa skrejceļs nav tie ērtākie top skrējējiem, bet pirms dažiem gadiem ieklātais mākslīgais segums sekmējis treniņapstākļu uzlabošanos daudzās vieglatlētikas disciplīnās un vairākos citos sporta veidos, kā, piemēram, futbolā, rokasbumbā, florbolā, mākslas vingrošanā un telpu futbolā.

Paralēli treniņiem te notikušas un notiek daudzas plaša mēroga sacensības un sporta pasākumi. Minama gan vieglatlētikas daudzcīņa, modernā pieccīņa, džudo, galda teniss, badmintons, loka šaušana, austrumu cīņas, agrākos gados arī augstas raudzes sacensības arī boksā un citos veidos, tostarp, novusā, pirms pāris gadiem šeit notiekot pasaules kausa izcīņai. Savulaik gan bērnu gan vecāku vidū lielu popularitāti izpelnījās Nacionālo kultūras biedrību ikgadējie  bērnu un jaunatnes sporta svētki, kuros piedalījās daudzi simti visdažādāko tautību mazie sportot un rotaļāties gribētāji - tagad šī tradīcija turpinās Olimpiskajā centrā.

Nacionālā sporta manēža - viena no vecākajām sporta būvēm Latvijā, un tās mūžs ir bijis itin raibs. Kādu laiku pat klīda valodas, ka šo ēku jaukšot nost. Taču pēdējos gados Sporta manēža kļuvusi ērtāka, spodrāka un modernāka, sākot ar ģērbtuvēm, dušām un tualetēm līdz par treniņzālēm un laukumiem. Arī senais sāpju bērns manēžas jumts tiek cītīgi remontēts un kopts.

Manēžas kolektīvs nav liels -16 štata un 8 ārštata darbinieki, taču iespēju robežās tiek veikts  patiešām apjomīgs darbs, rūpējoties gan par mazajiem gan lielajiem sportotgribētājiem un sportiskas atpūtas cienītājiem.

Ja ielūkojas pasākumu kalendārā, tad tas ir raibs kā dzeņa vēders - lūk, nupat "Greizais kompass", tūlīt - Latvijas čempionāts veterāniem, komandu sacensības cīņas sporta veidos, drīz starptautiskās sacensības džudo, pēc mēneša teikvando "Dzintara kauss", tā varētu turpināt ilgi un dikti. Bet tā kā 12. oktobris ir un paliek Manēžas dzimšanas diena, tad – daudz laimes un turpmākus panākumus Sporta manēžas čaklajiem darbiniekiem, sportistiem un apmeklētājiem.