5. decembris - Latvijā šajā dienā svin Policijas 99. gadadienu kopš tās dibināšanas.

1918. gada 5. decembrī Tautas Padome apstiprināja “Pagaidu noteikumus par iekšējās apsardzības organizēšanu”, kas regulē policijas struktūru veidošanu un tās galvenās funkcijas. Saskaņā ar šiem noteikumiem, policijas pienākumu izpildīšanai, Latviju sadalīja 23 atsevišķās policijas vienībās. Tolaik šo uzdevumu pārraudzība tika uzticēta Jēkabam Ievam, kurš tika iecelts par Iekšlietu ministrijas iekšējo apsardzības nodaļas vadītāju. Viņam bija vairāk kā 40 gadu ilga pieredze.

Bija arī starpposms un tālāk jau tikai 1991. gada 4. jūnijā tika pieņemts likums "Par policiju", kas joprojām saglabāja policijas darbības pamatfunkcijas. Tās noteica policijas jēdzienu, uzdevumus, darbības principus un arī viņu atbildību.

Mūsdienās policijas loma ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības, kā arī īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem.

Bet tikai pirms diviem gadiem Latvijas Saeima vienbalsīgi  - 5. decembri, atzina par oficiālu Policijas darbinieku dienu, to iekļaujot arī likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”. Deputāti uzskatīja, ka policijas darbinieki jau vairāku gadu garumā šajā dienā  svin savus profesionālos svētkus, lai arī vēsturiski šis datums ir vairāk saistīts ar Tautas padomes pieņemto noteikumu par policijas izveidi.

Līdz ar to novērtējot šo profesiju pārstāvju ieguldījumu Latvijas drošības sistēmas attīstībā tika nolemts viņus godinot arī valstiskā līmenī.