Latvijā dzied visi un ikviens. Pēc ilgas klusēšanas iedziedājies pat Laimas pulkstenis. Tiesa, ne bez šīsdienas gaviļnieka Raimonda Paula ziņas. Saki, lūdzu, kas tevi rosināja savas melodijas uzticēt šim pulkstenim - tas, ka esi liels saldummīlis vai savulaik pie Laimas pulksteņa esi norunājis nevienu vien randiņu?

Tā ir tāda vieta Latvijā, kas visiem ir zināma gan kā satikšanās vieta gan mīlestības vieta, man jaunībā tas saistījās - uz kuru vietu doties…

Paldies, bet gadu mijā tu daudzkārt esi manīts Nacionālājā teātrī. Esot ievilkušās Ziemassvētku lustes…

Ar teātri jau sadarbojos sen, un šogad atkal bija tie tradicionālie  koncerti - mēs ar dziedošajiem aktieriem izveidojām tādu lustīgu programmu.

Nezinu, cik albūmu Vecajā gadā esi radījis, bet kā skaista svētku rota nesen parādījās "Odesa" ar 14 skaņdarbiem un īpašu uzrakstu "veltījums manai sievai" tādiem maziem burtiņiem…Vai te iepīts kādas Ziemassvētku vai Jaunā gada noslēpums?

Tā mūzika bija paredzēta teātra izrādei, kas Krievu drāmas teātrī jau nospēlēta 150 reizes. Es šo mūziku atjaunināju, un skaidrs, ka mana kundze ir saistīta ar šo pilsētu.

Ja atskatās aizvadītajā gadā, kāds bijis tavs radošais tops?

Oi, Gunār, kāds tur radošais tops… Daudz koncertu bijis…man patīk piedalīties tādā plašā diapazonā - no operas līdz pat vieglajam žanram, arī mūzika, kas velk uz LR2.

Šī gada topā varētu iekļūt Radio bigbenda viesošanās Amerikā. Kāpēc pats paliki mājās?

Es veselības dēļ negribu lidot un tas ir džezs ir jauno mūzika, kas ir arī mans hobijs, kuru es mīlu un cienu.

Nevienā vien gadu mijā esmu dzirdējis - tu vairs nekoncertēsi, tāpēc - ar kādām koncertprogrammām pārsteigsi šogad?

Es nezinu…nāks pavasaris, gatavošanās Jāņiem…kā jau parasti tas notiek… 

Dziesmu rakstīšana pamazām pierimstot, bet pirms cik dienām vai stundām atkal dzimusi kāda jauna  melodija?

Man lūdza Māra Eglīte, lai es ierakstu mūziku vienai Edmunda Freiberga radio izrādei, es tur mēģināju uz klavierēm kaut ko izveidot…

Nu,  labi, bet LR2 fonotēkā ir neviena vien dziesma, kurā tu uzstājies kā vokālists vai instrumentālists, spēlējot akordeonu. Vai arī šie hobiji blakus klavierēm tiks likti lietā?

To vienīgo dziesmu jau nu nevajadzēja minēt, un es jau nevaru lielīties ar tik daudziem dziedājumiem…kā tev ir…bet tos manējos  jau labāk neraidīt un nerādīt…

Šis ir nevien valsts jubilejas gads, bet arī Olimpiskais gads. Kādiem sporta notikumiem visvairāk sekosi?

Tas, protams, būs hokejs, bet es sekoju arī kamaniņsportam, tur ir labi panākumi…

Un tagad daži jautājumi, kurus esmu pasmēlies tev labi zināmajā pļāpu klubiņā "Pie Dailes". Vai tiesa, ka 27. novembrī Lielajā Ģildē notiks grandiozs sarīkojums, veltīts tava pirmā autorkoncerts pusgadsimta jubilejai?

Nezinu, kas to izdomājis, tikai ne es… 50 gadi apritējuši… Es bieži vien tām jubilejām pats nesekoju līdzi…

Un vēl - tu bieži pats vadi savus koncertus, darot to ļoti atraktīvi. Vai tiesa, ka pats esi sācis rakstīt grāmatu par savu radošo mūžu?

Nē, nē… Es improvizēju uz skatuves… Kādreiz iznāk kādreiz nē…

Un visbeidzot - LR 2 sākotnē biji šī kanāla muzikālais konsultants. Tavs muzikālais novēlējums LR 2 klausītājiem.

Lai viņš arī turpinās, lai mums joprojām ir viens radio dzimtajā latviešu valodā.

Lai visi sapņi un ieceres īstenojas! Daudz laimes dzimšanas dienā!