Šoreiz mums randiņš. Un, protams, pie Laimas pulksteņa, kas laiku laikos bijis uzticības un mīlestības simbols. Lai atcerētos, pasapņotu un varbūt arī šo to jaunu uzzinātu.

Izrādās, ka Laimas pulkstenis ir tikai dažus gadus jaunāks par Latvijas valsti. Pēc Saeimas deputāta Andreja Veckalna ierosinājuma tas  novietots Rīgas centrā uz vienkārša dzelzs konstrukcijas balsta 1924. gadā un sākotnēji tika saukts par Lielo pulksteni, kādu laiku to dēvējot arī par Veckalna pulksteni. Pēc 5 gadiem tas savienots ar Latvijas Universitātes astronomisko observatoriju, kļūstot par pašu punktuālāko laikrādi galvaspilsētā, mudinot ikvienu uz norunāto tikšanos ierasties precīzi norunātajā laikā. Un arī darbā ierasties laikā, jo tad vēl rokas pulksteņi bija visai ekskluzīva parādība.

Pēc gadiem desmit uz pulksteņa 4 skaldnēm uzņēmuma reklāmu  "Riegert" izvietoja pirmais Latvijas saldumu ražotājs Teodors Rigerts. Konkurentes saldumu fabrikas Laima vārdu tam piešķīra 1936. gadā, mudinot arī panašķoties ar turpat netālu nopērkamiem  Laimas šokolādes saldumiem.

Jāatgādina, ka 1937. gadā Latvijas valdība izpirka abu sāņcenšu akcijas, uzņēmumus apvienojot, un tad saldumu ražotāju konkurence kļuva neaktuāla.

Vairākkārt šis pilsētas simbols ticis restaurēts un atjaunināts. 1989. gadā vecpilsētas arhitekta Georga Baumaņa vadībā īstenojās ideja par laikrāža vizuālā tēla atjaunošanu, balstoties uz senajām fotogrāfijām. Darbus vadīja Laimas galvenais mehāniķis Tālivaldis Beķeris un galvenais konstruktors Jāzeps Apels, ar Radiotehnikas pārstāvjiem vienojoties par ierāmējuma stikliem un pārējo konstrukciju.

Rekonstrukcijas darbi tika veikti arī pēc 10 gadiem, sakarā ar Rīgas 800 gadu jubileju, kad atjaunošanas darbu projektēšanu paveica arhitekts Armands Bisenieks, sadarbojoties ar uzņēmumu Metāla dizains.

Pošoties valsts simtgadei, Laimas pulkstenis pērn guva jaunus vaibstus - dizainera Arvja Sproģa vadībā to aprīkojot ar krāšņa apgaismojuma elementiem, iebūvējot laika atskaites sistēmu līdz jubilejai - 18. novembrim plkst. 17.00, kad pirms 100 gadiem Nacionālajā teātrī parakstīja Latvijas valsts deklarāciju un pasludināja suverenitāti, kā arī priecējot tuvumā  esošos ar Raimonda Paula iecienītākajām  melodijām. Tās speciāli iespēlējis pats Maestro.

Atjaunotā pulksteņa korpusa detaļas ražotas no nerūsējoša tērauda, kas ir tumši brūnā šokolādes krāsā, tajā ir iebūvēta jauna akustiskā sistēma, kas ražota tepat Latvijā, un pulkstenī atrodas arī 4 LED ekrāni, kas atrodas zem ciparnīcu korpusa.

Laimas pulkstenis - joprojām viena no visromantiskākajām vietām Rīgā, un nereti tas tiek nodēvēts nevis par Laimas, bet par Laimes pulksteni. Lai  tas patiešam  nes laimi ikvienam, kas tiekas šajā romantisma apvītajā vietā, kā arī katram no mums – šodien, rīt, vienmēr…