Viens no Latvijas bobsleja pionieriem un šī sporta veida patriotiem Zintis Ekmanis rīt atzīmē savu 60. dzimšanas dienu. Ko lai tev novēl? Veselību, veiksmi un mīlestību, protams. Ja par sasniegumiem sportā, tad to tev bijis ne mazums, sākot jau ar Sarajevas ziemas olimpiskajām spēlēm vai kādu gadu iepriekš, kad parādījās rūpnīcā VEF ražotie jaunie bobi vai raķetes. Tās gan divkārt tika aizliegtas, arī 1984. gada janvārī, tātad, divas nedēļas pirms olimpiskā starta. Un tomēr izdevās ātri noreaģēt - kamanas sazāģēt, pārtaisīt un sekmīgi debitēt olimpiādē. Zintis, Latvijas trīssoļlēkšanas meistars, kopā ar krasnojarskieti Vladimiru Aļeksandrovu parūpējās par sensāciju, divniekos aiz divām vācu ekipāžām izcīnot bronzas godalgu.

Gadu pēc Sarajevas spēlēm Zintis Ekmanis kļuva par Eiropas čempionu un izcīnīja trešo vietu pasaulē, taču Kalgari spēlēs Zintim pietrūka, iespējams, iedvesmas un veiksmes, no četriem izdevās tikai 2 braucieni un rezultātā - 9. vieta.

Pēc 4 gadiem notika olimpiskās atgriešanās spēles Albervilā, Zintim kabatā bija Eiropas vicečempiona sudraba medaļa, taču kamanas neklausīja, un mūsu bobslejistiem nācās samierināties ar vietām otrajā desmitā. Ne velti CBS komentētājs sacīja:

"Latvieši brauc labi, bet viņu kamanas slīd slikti."

Lillehammeras spēlēs Zintim tika uzticēts gods - nest Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā. Šīs  bija viņa atvadu spēles, pēc tām sakot sveikas lielajam sportam.

Taču kā viens no Federācijas atslēgas vīriem Zintis Ekmanis nežēlo savus spēkus, enerģiju un zināšanas, augsti turot Latvijas bobsleja godu visā pasaulē, kas joprojām rezultējas  augstvērtīgos rezultātos, tostarp Olimpiskajās spēlēs.

Zintis arī ne mirkli nešaubās, ka bobu olimpiskie starti varētu notikt Siguldā, kuras organizātorisko un  sportisko gatavību varēs pozitīvi vērtēt  jau šī gada beigās, kad Latvijā pirmo reizi risināsies Pasaules kausa posma sacensības.

Zintim īpaši rūp jauno sportistu ienākšana lielajā sportā, tālab joprojām tiek rīkot testi visā Latvijā. Pirms mēneša jaunieši pulcējās Murjāņos, atlasot 7 potenciālos bobslejistus, visai drīz testi notiks Kuldīgas manēžā un Latgales reģionā. Olimpiskais laureāts ir pārliecināts, ka piemēroti, fiziski spēcīgi un mērķtiecīgi jaunieši Latvijā nekur nav zuduši, tikai viņi jāapzina un jāatlasa. Un te vislabķie federācijas palīgi varētu būt sporta skolotāji, kaut vai informējot par šādu jauniešu esamību savā reģionā.

Bet gaviļnieks, atrotījis piedurknes, joprojām rok, ne tikai bobu pasaulē, arī savās dzimtajās mājās Pabažos, protams, arī muzicējot, turklāt atmetis sporta gadu grēciņus – piemēram, pīpēšanu… Bet es, jubilāru suminot, jau esmu aizrunājies, tāpēc stafeti nododu Zinta cīņu biedram  olimpiskajam čempionam Jānim Ķipuram.

"Zinti, sirsnīgi sveicu tevi apaļajā jubilejā. Es jau arī tikko nosvinēju. Sportā tu esi tālu aizgājis, tu esi daudz izdarījis, tu esi olimpiskais medaļnieks. Tu esi daudz izdarījis Latvijas bobsleja labā. Par to es tevi cienu un novērtēju. Novēlu - lai veselība turās, lai tev pietiek možuma vēl daudz izdarīt Latvijas bobsleja labā."