Eslingenas Dziesmu svētki būs viens no ievērojamākajiem kultūras notikumiem latviešu trimdas vēsturē, kas jau kopš vakardienas un līdz nedēļas beigām, apvienos latviešu diasporu pasaulē. Šajā pasākumā, galvenokārt, piedalās latviešu diasporas kori, deju kolektīvi, folkloras kopas no Vācijas un latviešu kopienām citās pasaules valstīs, kā arī mākslinieciskie kolektīvi un ciemiņi no Latvijas, teikts Lauras Putānes Latviešu kultūras biedrības “Saime” rakstā.

Svētku laikā notiks atklāšanas dievkalpojums un gājiens, koru sadziedāšanās, deju kolektīvu un folkloras kopu koncerti, izstāde par Eslingenas nometni un svētku balle.

Par pasākuma kulmināciju izvēlēts mūzikls, trimdas latviešu stāsts “Eslingena”. Tā autori ir “Čikāgas piecīšu” solists Alberts Legzdiņš, Emmy balvas laureāte Lolita Ritmane un Andris Ritmanis.

Šīs mūzikls pirmo iestudējumu piedzīvoja vairāk nekā pirms 10 gadiem, otro iestudējumu Latvijā bija iespēja vērot vēl pirms pāris gadiem. Bet šogad Eslingenas svētkos tas piedzīvos jauniestudējumu režisora Jāņa Mūrnieka vadībā.

Turklāt vienlaicīgi ar šiem svētkiem tiks ieskandināta ne tikai Latvijas simtgade, bet arī 2018. gada Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki.

Šogad latviešu diasporas kopiena Vācijā īpašu uzmanību pievērsīs latviešu tautas trimdas gaitām un dzīvei bēgļu nometnēs. Šie svētki ir arī atceres pasākums 1947. gada 25. maijā notikušajiem Eslingenas Dziesmu svētkiem, tādējādi likumsakarīgi tie ir izvēlēti par kulmināciju.

Pēckara gados Eslingena bija viena no lielākajām latviešu bēgļu apmetnēm. Te notikušie Dziesmu svētki toreiz pulcēja vairāk nekā 1000-ošs dalībnieku un izskanēja caur koncertiem, teātra izrādēm, izstādēm, dievkalpojumiem un svētku gājienu. Drīz pēc tam sākās latviešu bēgļu masveida izceļošana uz citām pasaules vietām. 1950. gada maijā Eslingenas nometne tika slēgta.